REKLAMA
WEBINAR

Milionom kont grozi blokada

2015-11-24 03:51
publikacja
2015-11-24 03:51

Miliony Polaków otrzymają z banków, TFI i biur maklerskich osobliwe pytanie. Jeśli je zlekceważą, sektor finansowy odetnie ich od pieniędzy.

Milionom kont grozi blokada
Milionom kont grozi blokada
/ YAY Foto

Z początkiem grudnia 2015 r. Polska zacznie realizować umowę ze Stanami Zjednoczonymi dotyczącą ujawniania przez tamtejszych obywateli zagranicznych aktywów do celów podatkowych (FATCA). Porozumienie zakłada przekazanie za ocean danych właścicieli rachunków bankowych, maklerskich, rejestrów TFI czy polis inwestycyjnych, którzy są amerykańskimi rezydentami podatkowymi. Ma się tym zająć Ministerstwo Finansów, któremu odpowiednie dane przekażą instytucje finansowe. Oświadczenia o amerykańskiej rezydencji podatkowej (lub jej braku) klienci mają w nich składać pod rygorem odpowiedzialności karnej. Kto nie odpowie, tego rachunki — uwaga — zostaną zablokowane.

— Podstawy prawne do blokowania rachunków są. Polski rząd się na to zgodził. Ale problemem jest to, jak zareagują klienci — mówi Piotr Utrata z ING Banku Śląskiego.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".


 

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~krak
nie będę największemu terroryście świata jankesom składał zeznań podatkowych a nasz wszawy strachliwy rząd kryminalistów niech się wali na ryj jankes się zesra to mu podcierają dupę wal się USA
~malwina
jak na razie konto działa bez zarzutu. mam getin up, więc stan konta sprawdzam na wyświetlaczu karty i się zgadza ;) ogólnie całe konto jest świetnej jakości, wszystko za free plus robię przelewy przez facebooka, także za darmo ;)
~Stefan
Banki mogą wszystko, a tak na marginesie, uwaga na Plus Bank! Skutecznie wyłudzają pieniądze, musisz płacić za niezarejestrowane karty i naklejki po kilkadziesiat złotych. Zwyjłe wyłudzanie kasy.
~fgfh
podziekujmy platformusa sprzedali nas
~Adam222
Ale głupoty wypisują pismaki. Od kiedy to Polak ma się tłumaczyć, że nie jest jankesem. A za blokadę mogą banki zapłacić odszkodowanie. W końcu podpisali umowy, w których tych bredni nie było.
~PodatekODobrotu
a co nas obchodza te tluste amerykanskie swinie

go...wno im do tego co i gdzie ja mam, niech pilnuja swoich zlodziei w swoim kraju, tak samo jak swoje korporacje okradajace nasze panstwo na podatkach.

niech Google, Microsoft, Intel, IBM, Starbucks itd placa podatki tam gdzie sprzedaja towary a nie tam gdzie maja zarejestrowana
a co nas obchodza te tluste amerykanskie swinie

go...wno im do tego co i gdzie ja mam, niech pilnuja swoich zlodziei w swoim kraju, tak samo jak swoje korporacje okradajace nasze panstwo na podatkach.

niech Google, Microsoft, Intel, IBM, Starbucks itd placa podatki tam gdzie sprzedaja towary a nie tam gdzie maja zarejestrowana licencje, Opodatkowac ich tak samo jak supermarkety - od obrotu i tyle i niech placa go ryczaltem z gory w polowie roku a potem po rozliczeniu niech to balansuja.
~George
Wydaje mi się, że trzeba się porządnie zastanowić nad znaczeniem słowa "suwerenność" i na nowo je zdefiniować. Potrzebne będą zapewne dwie definicje: "suwerenność" i "suwerenność po polsku". W tym drugim sensie pewnie będzie coś o "tworzeniu wrażenia suwerenności na potrzeby mniej wartościowego Wydaje mi się, że trzeba się porządnie zastanowić nad znaczeniem słowa "suwerenność" i na nowo je zdefiniować. Potrzebne będą zapewne dwie definicje: "suwerenność" i "suwerenność po polsku". W tym drugim sensie pewnie będzie coś o "tworzeniu wrażenia suwerenności na potrzeby mniej wartościowego narodu tubylczego" podczas gdy jest ona ograniczona lub w ogóle nie istnieje w wielu wymiarach.
~koszt
Amerykańskie obywatelstwo kosztuje i tyle.
~burza
Pieniądze wpłacone do Banku nie są twoimi pieniedzmi.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki