Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt hipoteczny jest bardzo poważnym zobowiązaniem finansowym zwłaszcza, że zwykle opiewa na dość wysokie kwoty. Nie można się zatem dziwić temu, że większość osób poświęca naprawdę dużo czasu na to, aby znaleźć ofertę spełniającą ich potrzeby. Obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo propozycji różnych banków, a zatem jest z czego wybierać. Należy zatem bardzo dokładnie zapoznać się z każdą z nich, a następnie zdecydować się na tę, która będzie dla nas po prostu najkorzystniejsza. Co jednak trzeba wiedzieć o kredycie hipotecznym?

Kredyt 200 tys - czy każdy może się o niego starać?

Instytucje finansowe udzielające pożyczek, bardzo często starają się przyciągnąć do siebie klientów, obiecując im na przykład minimum formalności. Inne podkreślają natomiast, że każdy może się starać w danym banku o kredyt hipoteczny. I cóż, jest to prawdą, ale starać się a dostać kredyt to jednak dwie różne rzeczy. Nikt nie zabroni nam przecież złożyć wniosku, jednak musimy być świadomi tego, jak duże są nasze szanse na otrzymanie takiego wsparcia finansowego.

Kredyt hipoteczny 200 tys. na 20 lat - warunki, zarobki, rata (YAY Foto)

Zanim więc zaczniemy przeglądać kolejne oferty, które obejmują kredyt 200 tys, powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową. Jeśli nasze zarobki nie są zbyt wysokie lub wykonujemy pracę, która generuje nieregularne dochody, może się pojawić problem. Nie trzeba chyba też dodawać, że wszelkiego typu zadłużenia również nie dodają nam punktów w oczach osoby decydującej o tym, czy kredyt 200 tys na 20 lat będzie w naszym przypadku dobrą i przede wszystkim pewną inwestycją.

Kolejna bardzo ważna sprawa to wkład własny, o którym często zapominamy. Od kilku lat, każdy bank jest wręcz zobowiązany do tego, aby wymagać od swoich klientów wkładu własnego w wysokości 20 proc. wartości nieruchomości (lub, w niektórych przypadkach, 10 proc.), którą zamierzamy kupić. W większości przypadków nie jest to mała kwota, dlatego warto przejrzeć wszystkie nasze oszczędności i przeanalizować to, czy spełnimy ten warunek banku. Jeśli nasze konta świecą pustkami, ubieganie się o kredyt 200 tys może być zupełnie bezsensowne. Szkoda byłoby zatem marnować swój czas i energię w takiej sytuacji.

Kredyt 200 tys - ile trzeba zarabiać?

Zdolność kredytowa to jedna z podstawowych informacji dla banku, w którym staramy się o kredyt 200 tys. Oczywiście najważniejszym czynnikiem, który jest brany pod uwagę podczas jej obliczania jest wysokość naszych zarobków. Jeśli zatem staramy się o kredyt 200 tys jakie zarobki predysponują nas do otrzymania takiej pożyczki? Niestety, nie można tego określić w tak łatwy sposób. Wiele zależy w tym przypadku od banku, z którego oferty chcemy skorzystać. Ale należy tutaj również podkreślić, że nasze dochody to nie jedyny czynnik decydujący o naszej zdolności kredytowej.

Bank musi przeanalizować naszą sytuację finansową i zdecydować o tym, jak duże zadłużeniem będziemy mogli obsłużyć. Zarobki odgrywają więc tutaj bardzo dużą rolę, ale nie są jedyną kwestią braną pod uwagę. W zależności od tego w jakim banku staramy się o pożyczkę, wpływ na jej wysokość i pozytywną decyzję może mieć nasz wiek, miejsce zamieszkania, liczba posiadanych dzieci na utrzymaniu, a także rzecz jasna inne zadłużenia oraz historia spłaty wszelkich pożyczek w przeszłości.

Jeśli zatem od jakiegoś czasu rozważamy możliwość starania się o kredyt hipoteczny, warto wstępnie określić swoją zdolność kredytową. Pomóc nam w tym mogą tacy fachowcy jak doradcy bankowi, którzy potrafią dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową, kierując się kwestiami branymi pod uwagę przez banki. Jeśli nasza sytuacja nie będzie się przedstawiała zbyt kolorowo, zawsze możemy popracować nad poprawieniem naszej zdolności kredytowej. Sposobem na to może być chociażby spłata bieżących zadłużeń. Jeśli nasz poprzedni kredyt zostanie zamknięty przed tym jak złożymy wniosek o kredyt hipoteczny, przestanie on widnieć w rejestrze BIK.

Kredyt 200 tys - jaka rata może nas czekać?

W przypadku rat kredytu hipotecznego na 200 tys, ciężko jest określić konkretną kwotę jaką będziemy musieli płacić każdego miesiąca. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie warunki kredytowania zostaną nam zaproponowane przez bank, w którym zaciągniemy kredyt. Decydując się na kredyt 200 tys na 20 lat, przy przykładowym oprocentowaniu wynoszącym 6% i ratach stałych, kwota comiesięcznych rat będzie wynosić około 1500 złotych.

Musimy mieć jednak świadomość tego, że na całkowity koszt takiego kredytu składa się zwykle więcej opłat. Zazwyczaj pojawia się zatem bardzo ważne pytanie, gdy zaciągamy kredyt na 200 tys - ile trzeba oddać bankowi? Tutaj też nie ma możliwości udzielenia precyzyjnej odpowiedzi. Podobnie jak w innych przypadkach, wszystko zależy od warunków jakie są nam oferowane.

Musimy być jednak świadomi tego, że oprocentowanie to nie jedyne dodatkowe koszty, jakie będziemy zobowiązani wpłacać na rzecz banku. Do tego zazwyczaj dochodzą również najróżniejsze prowizje za udzielenie kredytu i marże nakładane na nas przez bank. Do tego musimy też doliczyć ubezpieczenie kredytu hipotecznego, a w niektórych przypadkach również koszty związane z koniecznością korzystania z innych produktów oferowanych przez dany bank (np. konto bankowe).

Kredyt 200 tys - gdzie go zaciągnąć?

Tak jak już wspomniano, wybór kredytów jest obecnie naprawdę duży, możemy zatem przebierać w najróżniejszych ofertach poszczególnych banków. Pamiętajmy, że staramy się o pożyczkę opiewającą na bardzo dużą kwotę, którą będziemy spłacać przez niezwykle długi okres naszego życia. Nie bądźmy zatem pochopni i poświęćmy odpowiednią ilość czasu na to, aby wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

Kiedy decydujemy się na kredyt 200 tys kalkulator kosztów z nim związanych jest narzędziem, z którego po prostu trzeba skorzystać. Bez problemów znajdziemy go w sieci, gdyż jest udostępniany zupełnie bezpłatnie przez różne strony internetowe. To niepozorne narzędzie pozwoli nam nieco dokładniej określić wysokość zobowiązań, jakie będziemy musieli ponieść w ramach spłaty kredytu hipotecznego. Da nam to zatem lepszy pogląd na naszą sytuację finansową i ewentualne zadłużenie.


2020-10-09

Źródła dochodów: jakie akceptuje bank? Źródło dochodu a kredyt

Ubieganie się o kredyt, zwłaszcza mieszkaniowy, nieodłącznie wiąże się z koniecznością oceny jego zdolności kredytowej. Warto dowiedzieć się, jakie źródła dochodu mogą być wzięte pod uwagę przez bank.

2020-08-26

LtV. Czym jest wskaźnik LtV i jak wpływa na kredyt?

W słowniczku pojęć związanych z kredytem hipotecznym znajduje się wiele pozornie trudnych terminów. Jednym z nich jest LtV (Loan to Value). Choć często pomijany, w rzeczywistości ma olbrzymi wpływ na warunki kredytu.

2020-08-26

Rekomendacja S. Jakie zmiany wprowadza rekomendacja S KNF?

Jednym z najważniejszych aspektów rynku bankowego jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i działającym na nim instytucjom. Znaczne zmiany w tym zakresie wprowadza sporządzona przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacja S.

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: czym jest?

Wysokie ceny nieruchomości to nie tylko duży problem dla osób chcących kupić mieszkanie lub dom za gotówkę, ale również dla kredytobiorców. Pierwszą przeszkodą może stać się obowiązek wniesienia wkładu własnego.

Kredyt a cross-selling. Czy sprzedaż komplementarna się opłaca?

Podczas udzielania kredytu bank często oferuje klientom możliwość skorzystania z innych produktów. Cross-selling, czyli sprzedaż wiązana, może dać spore oszczędności, jednak w pewnych sytuacjach może wiązać się również z dodatkowymi kosztami.

Prowizja za udzielenie kredytu: czym jest i jak ją obniżyć?

Kredyty wiążą się z wieloma dodatkowymi kosztami. Jednym z podstawowych z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Ta, choć przybiera formę jednorazowej opłaty, może istotnie wpłynąć na wydatki związane z uzyskaniem środków.

Kredyt dla pracujących za granicą: jak go dostać i na czym polega?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje za granicą i osiąga dochody w innej walucie. Choć często jest to korzystne finansowo, może oznaczać pewne problemy z uzyskaniem kredytu w polskich bankach.