Akcje Nobla i Idei zawsze wyceniam na ZERO od początku inwestycji i czekam, może kiedyś p. Czarnecki opowie o tym, jak udało mu się rozpie.. dwa własne banki. Wracając do meritum. Gdy pominie się te dwa trupy, których nawet upadłość, przejęcie za 1pln czy sprzedaż za symboliczną złotówkę byłaby obojętna dla Holdingu, to jak wycenić spólkę holdingową posiadającą trzy sprawnie działające banki i parę spółek leasingowych, jak widać wszystkie na dobrym plusie i z szansą na dalszy rozwój? Tylko wedle porównywalnych cen sprzedaży takich podmiotów. Z pewnością jest to kwota istotnie wyższa niż wycena holdingu z oststniego dnia notowań. Prosiłem ojca, bo się na tym lepiej zna i on twierdzi, że tu nie ma nadal możliwości realnej wyceny. Owszem, gdyby Holding miał sprzedawać każde aktywo /za wyjątkiem tych dwóch trupów/ to kasa spuchłaby od gotówki.