"Czyli pośrednio HP zabierając dystrybucję swoich produktów (jak rozumiem po całości, a nie tylko tonerów i atramentów) chroni na tamtym rynku (kilkakrotnie większym niż polski) swoich dotychczasowych dystrybutorów tam obecnych"
Po całości nie, ale ten najbardziej ( oprócz usług ) dochodowy dla HP. W Polsce dochodzą mnie słuchy, że Hp próbuje dosyć mocno obniżyć ceny swoich tonerów i przeprowadzić dystrybucję poprzez lokalnych pomniejszych partnerów. Nie wiem jak jest w Niemczech ale jeśli zrobi tak samo to ugryzie przez to kilka procent rynku na rzecz zamienników. O tym tak na prawdę przekonamy się dopiero za rok kiedy zobaczymy wyniki finansowe. Poza tym spółki mogą nie odczuć tego wcale bo mają zdywersyfikowane źródła dochodów, a może też się okazać, że mogą na tym zyskać bo HP może nic nie ugrać a nawet stracić.