Nie wiem ja się aż tak na tych sprawach nie znam bo na giełdzie jestem od niedawna ale staram się dużo czytać i uczyć :) więc mnie nie hejtujcie bo ja z tych co liczą na duże wzrosty :))) ale takie coś znalazłem:
Zjawisko Insider Tradingu: Jeśli insiderzy kupują pakiety akcji na krótko przed oficjalnym ogłoszeniem podpisania dużej umowy – a po publikacji kurs gwałtownie rośnie – organy nadzoru (w Polsce Komisja Nadzoru Finansowego) mogą uznać to za przestępstwo wykorzystania informacji poufnej. Wykorzystanie wiedzy poufnej grozi karami finansowymi (do kilku milionów złotych) i pozbawieniem wolności