Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Nawrocki chce podniesienia kwoty wolnej. Lewica: Jesteśmy otwarci na dyskusję

Lewica jest otwarta na dyskusję o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, ale kluczowa będzie jej potencjalna wysokość i skutki, jakie miałaby ona dla finansów samorządów - poinformował PAP Biznes w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Sebastian Gajewski.

fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

"Oczywiście jest kwestia tego, jak wysoka miałaby być ta kwota wolna od podatku, jakie mogłaby nieść za sobą skutki np. dla samorządów, ale też oczywiście, tak chcemy na ten temat rozmawiać i jesteśmy otwarci na dyskusję. Czekamy na projekt ustawy, jak on się pojawi będzie rozmowa" - powiedział zapytany o potencjalne poparcie przez Lewicę ustawy podnoszącej kwotę wolną od podatku.

reklama

Nawrocki: Podpiszę ustawę o kwocie wolnej od podatku

Rząd może liczyć, że podpiszę ustawę wprowadzającą kwotę wolną od podatku na poziomie 60 tys. zł rocznie - powiedział w środowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” prezydent elekt Karol Nawrocki. Zapewnił też, że Pałac Prezydencki będzie otwarty dla wszystkich środowisk.

Podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tys. do 60 tys. zł była częścią programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, ale nie znalazła się on w umowie koalicyjnej.

Maciej Białobrzeski (PAP Biznes)

mcb/ osz/

Źródło: PAP Biznes
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty