REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Prokurator: Skorumpowani urzędnicy MF działali bezkarnie blisko 10 lat

2006-05-18 08:18
publikacja
2006-05-18 08:18
Dodaj Bankier.pl w Google
Prokurator Krajowy Janusz Kaczmarek uznał za niepokojące, że tak długo bezkarnie działała skorumpowana grupa wysokich rangą urzędników Ministerstwa Finansów i urzędów skarbowych. Za łapówki umożliwiali oni unikanie bądź obniżanie podatków. Kilkusobowa grupa została zatrzymana we wtorek.

Prokurator Janusz Kaczmarek powiedział w Sygnałach Dnia, że zatrzymani urzędnicy działali od pierwszej połowy lat 90-tych do roku 2002, a także i później. Gość Jedynki potwierdził, że w śledztwie pojawiło się nazwisko przedsiębiorcy i byłego senatora Henryka Stokłosy.

Janusz Kaczmarek ujawnił, że część z zatrzymanych udziela ważnych informacji prokuratorom. Dodał, że zapewne nastąpią zatrzymania kolejnych podejrzanych.

Wśród dotąd zatrzymanych są byli dyrektorzy departamentów resortu finansów i naczelnicy urzędów skarbowych.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~DA
CZyli mniej wiecej od czasu, kiedy prezio został naszym prezydentem.

Powiązane: Długi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki