REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

"Prezydent i premier zaprezentują na szczycie zgodne stanowisko"

2009-02-21 13:04
publikacja
2009-02-21 13:04
Dodaj Bankier.pl w Google
Szef Kancelarii prezydenta przyznał,  że prezydent nie ma umówionego spotkania  z premierem przed unijnym nieformalnym szczytem społeczno-gospodarczym. Szczyt,  poświęcony walce ze skutkami kryzysu,  ma się odbyć pierwszego marca w Brukseli.

Podczas "Śniadania w Trójce" Piotr Kownacki wyraził nadzieję, że do rozmowy obu polityków dojdzie tuż przed szczytem. Politycy mają, według szefa kancelarii, polecieć do Brukseli jednym samolotem i wtedy będzie okazja do rozmowy.

Wymieniany jako przyszły rzecznik rządu Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej wyraził przekonanie, że prezydent i premier zaprezentują na szczycie zgodne stanowisko. Mają bowiem świadomość, że jest  to konieczne. Graś podkreślił, że Polska nie zgadza się na podział Unii na "lepsze i gorsze" kraje i "dwutorową" walkę z kryzysem, gdyż byłoby to niebezpieczne. Poseł wyraził nadzieję, że prezydent i rząd wypracują wspólne stanowisko w tej sprawie.

Nieformalny szczyt przywódców państw Unii Europejskiej zwołał Mirek Topolanek  - premier Czech, które w tym półroczu przewodniczą Unii. Jak zapowiadał Topolanek,szczyt ma wzmocnić koordynację działań w walce z kryzysem i zapobiec protekcjonistycznym tendencjom w niektórych państwach Unii.
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czechy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki