REKLAMA

PGE zainteresowana przejęciem aktywów Vattenfalla w Niemczech - media

2015-01-15 09:24
publikacja
2015-01-15 09:24
PGE zainteresowana przejęciem aktywów Vattenfalla w Niemczech - media
PGE zainteresowana przejęciem aktywów Vattenfalla w Niemczech - media
fot. Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER / / EastNews

PGE uczestniczy w procesie sprzedaży aktywów Vattenfalla w Niemczech - podał portal Wysokie Napięcie.

Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE (fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM / )

Szwedzki Vattenfall ma w Niemczech elektrownie na węgiel brunatny w Jaenschwalde (3 000 MW), Schwarze Pumpe (1 600 MW) i Boxberg (2 500 MW) oraz połowę udziałów w siłowni Lippendorf (1 800 MW).

Według portalu w ocenie perspektyw transakcji polskiej spółce pomaga kancelaria prawna Dentons, a wartość transakcji może być szacowana na 2-3 mld euro.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński nie wyklucza akwizycji spółek energetycznych za granicą.

"Musimy zbudować silnych energetycznych czempionów narodowych. Nie wykluczam akwizycji przekraczających granice państwowe" - mówił w środę minister.

Resort skarbu kończy analizy dot. wyboru ścieżki konsolidacji polskiego przemysłu energetycznego. MSP tłumaczy, że dzisiaj polskie firmy energetyczne są małe w porównaniu do największych graczy europejskich, a "przyszłość energii to konkurencja w wymiarze europejskim".(PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Jasiu
http://energetyka.wnp.pl/pge-nie-uczestniczy-w-procesie-sprzedazy-aktywow-vattenfall,242454_1_0_0.html
~KJ
Kupowanie kopalni węgla brunatnego i elektrowni jak rozumiem bazujących na tym węglu, w kraju, gdzie tak głośno i dużo mówi się o ekologii, ograniczeniu CO2 itp. jest mało rozsądne. Moja interpretacja jest taka, że szwedzki Vattenfall na wszelki wypadek postanowił stamtąd się wynieść (może wiedzą coś więcej od nas ...) . Zgniłe jajo Kupowanie kopalni węgla brunatnego i elektrowni jak rozumiem bazujących na tym węglu, w kraju, gdzie tak głośno i dużo mówi się o ekologii, ograniczeniu CO2 itp. jest mało rozsądne. Moja interpretacja jest taka, że szwedzki Vattenfall na wszelki wypadek postanowił stamtąd się wynieść (może wiedzą coś więcej od nas ...) . Zgniłe jajo w postaci węgla brunatnego chcą podrzucić np.: PGE. Jak już PGE to kupi, to się podniesie w Niemczech głośny krzyk, że to polskie PGE jest tym złym trucicielem,że to nieekologiczne, że trzeba zamnąć, albo chociaż podnieść opłaty, czy zrobić drogie inwestycje w urządzenia wychwytu CO2. I koszty tego, poprzez droższe rachunki za prąd poniesą polscy użytkownicy. Niemcy / Szwedzi szukają aktualnie czarnego Piotrusia, który zostanie z tym g.
~Michał
myślę że masz racje Szwedzi są eco i się chcą pozbyć syfu już Możejki nam kiedyś ktoś sprzedał i co rdzewieją, Polak nawet po szkodzie to głupi.
~silber
Brawo. Musimy myśleć o przyszłości.
~piotrbaranowski
Dlatego powinniśmy obniżyć ceny energii dla polaków ...
~hem odpowiada ~piotrbaranowski
minister wspiera zakup elektrowni, bo tanio odda kopalnie i zadaniem firm będzie tylko produkcja energii i oddłużanie kopalń.

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki