Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2010-02-09 15:59 Źródło: PAP

LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady


09.02. Warszawa (PAP) - Od 15 lutego podróżujący klasą ekonomiczną samolotami PLL LOT do USA i Kanady będą musieli płacić za drugi bagaż - poinformował we wtorek przewoźnik. Do tej pory było to wliczone w cenę biletu.


W cenie biletu bezpłatnie będzie można przewieźć jeden bagaż do 23 kg; drugi - do tej samej wagi - będzie objęty stałą opłatą - podał LOT. W przypadku wylotów z Polski ma to być 165 zł, z innych europejskich państw - 40 euro. Z kolei podróżujący z USA zapłacą 50 dolarów amerykańskich, a z Kanady - 60 dolarów kanadyjskich.

Zryczałtowana opłata za drugą sztukę bagażu jest ponad dwukrotnie niższa niż standardowa opłata za nadbagaż, która wynosi 115 euro na trasie z Polski do USA oraz 510 zł z Polski do Kanady.

"Zmiany w systemie opłat za bagaż w klasie ekonomicznej podyktowane są wymogami sytuacji rynkowej i ogromnymi trudnościami, którym musi stawić czoła cała branża lotnicza" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor sprzedaży PLL LOT Andrzej Kobielski. Jak dodał niektóre usługi, jak np. przewóz dodatkowego bagażu, "mające bezpośrednie przełożenie na ilości zużywanego paliwa, a więc i koszty rejsu, muszą podlegać odpowiednim opłatom".

LOT poinformował, że rygorystycznie przestrzegane będą limity dotyczące bagażu podręcznego. Ma to związek z kwestiami bezpieczeństwa, w tym odpowiedniego wyważenia samolotów. W klasie ekonomicznej na pokładzie będzie można przewieźć - tak jak do tej pory - jedną sztukę bagażu o wadze do 6 kg, w klasie biznes - 2 sztuki bagażu o łącznej wadze do 9 kg. Suma wymiarów każdego bagażu podręcznego nie może przekraczać 118 cm. Gdy bagaż podręczny przekroczy dozwolone wymiary lub limit wagi, będzie odprawiany jako normalny bagaż.

Wprowadzenie dodatkowej opłaty za drugi bagaż, LOT uzasadnia tym, że zrobiły to już m.in.: British Airways, Air France i KLM, Lufthansa i Austrian Airlines, a od marca obowiązywać będzie ona także na pokładach Iberii.(PAP)

aop/ je/ mow/Komentarzy 5


RSS Google Wykop

Otwórz bezpłatne eKonto z darmowymi bankomatami i zyskaj nawet 600 zł zwrotu za transakcje kartą.
Sprawdź Sam najlepsze konto osobiste plebiscytu Złoty Bankier!

Komentarze do artykułu
LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady Autor: ~Giliver   2010-10-20 21:37
Na dodatek zrezygnowali z lotow do Krakowa... Niech sie bujaja, za ta kase i ta sama liczbe przesiadek, mozna zawsze cos znalezc taniej... Niech sobie szefowie LOT-u sami nim lataja, ostatnim razem ;l (..)
LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady Autor: ~marekk   2010-02-10 07:05
Na mnie juz lot nie zarobi, mam juz ich dosc, latam czesto, przywoze rodzinie rozne upominki, nie zamierzam doplacac, wiec beda mieli w plecy kilka biletow rocznie tylko na mnie, a wliczajac jeszcze m (..)
Re: LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady Autor: ~kasia   2010-02-10 01:05
piloci moze najlepsi ale samoloty to chyba nie , ja tatalam do polski innymi liniami 1000 razy lepsz niz nasz lot ,przynajmniej jak wchodzisz na podlad to nie smierdz jedzen (..)
LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady Autor: ~jamn   2010-02-09 23:15
hehe widzisz ty kierujesz sie wyłącznie kasą a ja bezpieczeństwem i luksusem....piloci LOT to wilokrotni mistrzowie sportowi w akrobacjach i lataniu precyzyjnym, stewardessy są bardzo miłe(na pewno fa (..)
LOT: dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady Autor: ~donica   2010-02-09 21:13
No tak, każdy powód do podniesienia ceny jest dobry. Już teraz do USA można lecieć 30% taniej niż LOTem, chcą mieć padakę to będą ją mieli. LOT suck.
 Wskaźniki makro
  Eu 95 PKN   5.85 PLN  (0.00) 
  Eu 95   5.31 PLN  (-0.01) 
  Sp 98 PKN   6.02 PLN  (0.00) 
 Narzędzia Bankier.pl
  Znajdź ubezpieczenie komunikacyjne
  Wszystko o podatku VAT i akcyzie

Rodzina na swoim

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Twój e-mail:

Centrum Finansowe

Zamów online produkty finansowe: