Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2009-09-05 11:08 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

Indie: Szpital płaci pacjentom za zgłaszanie się z objawami cholery


Szpitale w indyjskim stanie Orisa wypłacają premie finansowe pacjentom, którzy zgłoszą się do ośrodków medycznych z objawami cholery. Decyzję taką podjęły władze epidemiologiczne stanu zaniepokojone wzrastającą liczbą śmierci spowodowanych nieleczonymi przypadkami tej choroby. 


W ostatnich dniach w Orisie w wyniku zarażenia się cholerą zmarło dwadzieścia sześć osób. Odnotowywane są coraz liczniejsze przypadki zachorowań, szczególnie wśród najuboższej ludności, która rzadko korzysta z profesjonalnej pomocy medycznej. Dlatego władze wypłacają pacjentom, którzy zgłoszą się do szpitala z objawami cholery po dwieście rupii, czyli równowartość czterech dolarów. Po pomyślnym leczeniu pacjent otrzyma równowartość kolejnych czterech dolarów oraz nowe ubranie.  

Zdaniem władz epidemiologicznych, to dobra zachęta do poddania się kuracji szpitalnej w przypadku zarażenia się chorobą. Władze chcą uniknąć sytuacji sprzed kilku lat, gdy w Orisie zmarło ponad dwieście osób, a zachorowało kilka tysięcy. Ogniska cholery pojawiają się w Indiach niemal co roku w porze deszczowej. Powodem rozprzestrzeniania się choroby jest zanieczyszczona woda i nieprzestrzeganie zasad higieny.




Nowość na polskim rynku butów klasycznych
Salon LODING w warszawskiej Galerii Mokotów
to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej
salon z ekskluzywnym francuskim obuwiem i odzieżą
dla mężczyzn

Komentarze do artykułu

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Tygodnik Firma
Twój e-mail: