Ile można zarobić na dawaniu „korków”?

Średnie miesięczne zarobki polskiego korepetytora, który za lekcję bierze przeciętnie 32 zł, wynoszą 567 zł. Takie wnioski płyną z badania serwisu e-korepetycje.net przeprowadzonego w drugiej połowie sierpnia br.

- Podczas studiów udawało mi się zarobić nawet do 400 zł miesięcznie. W najlepszym okresie uczyłam dwójkę uczniów podstawówki i dwie osoby po trzydziestce, po 1 lub 2 godziny tygodniowo - mówi Marta, absolwentka UWM. - Młodsi (8 i 11 lat) potrzebowali nadrobić zaległości w szkole, podczas gdy starszym osobom zależało na podniesieniu kwalifikacji zawodowych - dodaje.

Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje » Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje
Z ankiety wynika, że bardziej przedsiębiorczymi korepetytorami są mężczyźni, którzy potrafią w ciągu miesiąca zarobić 694 zł, podczas gdy kobiety - o 176 zł mniej. W większości przypadków, bo dla prawie 77% ankietowanych, korepetycje są więc działalnością dodatkową, a nie głównym źródłem utrzymania. Mimo to na prowadzenie prywatnych lekcji wg danych z e-korepetycje.net, tylko w ostatnim roku zdecydowało się ponad 32 tys. osób.

Najlepsi wypracowali drugą pensję


Nie brakuje jednak takich, którzy z udzielania prywatnych lekcji potrafią wypracować ponad 1 tys. zł. To korepetytorzy z przynajmniej 10-letnim doświadczeniem (średni miesięczny dochód z udzielania korepetycji: 1188 zł), osoby na co dzień zatrudnione w szkołach prywatnych (1129 zł) oraz nauczyciele akademiccy (1048 zł).

Rekordziści potrafili zarobić na nieformalnym dokształcaniu innych średnio 2,5 tys. zł miesięcznie, a w najlepszych miesiącach prawie o połowę więcej (3-4 tys. zł). Tak obrotnymi korepetytorami okazali się wykładowcy akademiccy oraz nauczyciele w szkołach prywatnych. Granicę 2 tys. zł średnich zarobków z udzielania korepetycji przekroczyli także najbardziej doświadczeni korepetytorzy z ponad 10-letnim stażem.

Przedziały średnich zarobków korepetytorów - procentowy udział

 Przedziały średnich zarobków korepetytorów - procentowy udział

Najdrożej w metropoliach, najtaniej - na wsi


Jak kształtują się ceny? Przeciętny korepetytor inkasuje 32 zł za godzinną sesję. Najwyższe stawki obowiązują w metropoliach, tj. miastach powyżej 0,5 mln mieszkańców. Tam za 60 minut korepetycji nauczyciele biorą 36 zł. Najmniej żądają osoby udzielające prywatnych lekcji na wsiach i w średniej wielkości (50-200 tys. mieszkańców) miastach - po 29 zł.

 »Korepetycje w Polsce są tańsze niż w 2007 roku 


Z absolutnie największym wydatkiem muszą liczyć się ci, którzy chcą nadrobić braki pod okiem najbardziej doświadczonego korepetytora z nawet ponad 10-letnim doświadczeniem lub wykładowcy akademickiego, ten drugi za lekcję życzy sobie nawet 44 zł. Najniższą stawkę spośród prywatnych nauczycieli pobierają najmłodsi korepetytorzy (21 zł), którzy sami się jeszcze uczą w szkole ponadgimnazjalnej. U studentów stawka za 1 godzinę zegarową wynosi już średnio 28 zł.

Badanie zostało przeprowadzone w drugiej połowie sierpnia br. na 4368 spośród 103 tys. użytkowników zarejestrowanych w serwisie e-korepetycje.net. Są to głównie osoby młode w wieku 18-24 lat, które same jeszcze się uczą (studiują), a ich staż w udzielaniu korepetycji waha się od roku do trzech lat.

Średnie zarobki korepetytorów - tabela

 Średnie zarobki korepetytorów - tabela

/E-korepetycje.net
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rev

I jakby to obciążyć dochodowym i składką na NFZ to by się okazało, że większość pracuje na podatki i po odliczeniu dojazdu nic z tego nie ma. Na karcie bez NFZ może by państwo dostało parę złotych od godziny, ale przez NFZ nic nie dostaną.

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl