REKLAMA
QUIZ

Gospodarczy Gabinet Cieni BCC ocenia aktywność rządu

2015-04-13 14:57
publikacja
2015-04-13 14:57
Gospodarczy Gabinet Cieni BCC ocenia aktywność rządu
Gospodarczy Gabinet Cieni BCC ocenia aktywność rządu
fot. Krystian Maj / / FORUM

Finanse, przedsiębiorczość, prawo gospodarcze, rynek i prawo pracy oraz infrastruktura to obszary, w których działania rządu zasługują na pozytywną ocenę. Tak uważają ministrowie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

Zaniepokojenie Gabinetu wzbudza niewydolny system zabezpieczenia społecznego, pozwalający na wyłudzanie pieniędzy przez fałszywych bezrobotnych, deficyt sektora finansów publicznych, dług publiczny, zanieczyszczone powietrze. Szczególny niepokój dotyczy zapaści w górnictwie i złego stanu energetyki - zaznaczył przewodniczący Gabinetu Cieni Marek Goliszewski. Dodał, że sektor węglowo-energetyczny w naszym kraju wymaga coraz większych nakładów i rząd prawdopodobnie będzie musiał do niego dopłacić około 3 miliardów złotych z naszych podatków.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach ministrowie Gospodarczego Gabinetu Cieni krytycznie ocenili też działania rządu w zakresie spółdzielczości.

Według Gabinetu konieczne jest również między innymi zadeklarowanie i realizacja obecności Polski w procesie tworzenia Unii Bankowej w Unii Europejskiej. Potrzebne są też działania na rzecz obecności Polski w strefie Euro. Bycie w tej strefie byłoby korzystne zwłaszcza dla przedsiębiorczości, gdyż 80 procent transakcji dokonywanych jest właśnie w tej walucie - zaznaczył Marek Goliszewski

Działania premier Ewy Kopacz ocenione zostały na 4 punkty - o 1 punkt lepiej od ostatniej oceny działań poprzedniego szefa rządu, Donalda Tuska, za trzeci kwartał ubiegłego roku. Jest to najwyższa ocena szefa rządu od początku działania gabinetu cieni BCC czyli od trzech lat. Doceniono zwłaszcza patronat pani premier nad odbudowaniem dialogu społecznego między związkami zawodowymi, pracodawcami i rządem. Doceniono też działania w odniesieniu do przedsiębiorców takie jak wspomaganie polskich eksporterów czy dofinansowanie firm, które straciły na embargu Unii Europejskiej w odniesieniu do Rosji. Na uznanie zasługują też między innymi działania dotyczące naprawiania prawa gospodarczego i ułatwienia dla podatników a także staże dla studentów i pierwsze ruchy w zakresie szkolnictwa zawodowego - ocenia Gospodarczy Gabinet Cieni BCC..

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/magos

Źródło:IAR
Tematy
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki