Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

Księgarnia


Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Cena: 34,90 zł

Słownik - Karty

Wpisz szukane słowo

PIN (ang. Personal Identification Number):


Osobisty numer identyfikujący posiadacza karty; zastępuje jego podpis i jest niezbędny ...

zobacz pozostałe hasła...

2012-02-21 06:00 Źródło: Zuzanna Brud - Bankier.pl

Zuzanna Brud - Bankier.pl

Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową?


Samo posiadanie karty kredytowej wiąże się z opłatą za jej wydanie lub użytkowanie. Opłaty tej można uniknąć. Wystarczy spełnić określone przez bank warunki.Opłaty za posiadanie kart kredytowych są bardzo zróżnicowane. Dla najbardziej popularnych, srebrnych kart kredytowych wahają się między 0 a ponad 110 zł. W większości banków karta jest darmowa w pierwszym roku. W kolejnych banki zazwyczaj oferują zwolnienie z opłaty (częściowe lub całkowite) pod warunkiem dokonania w danym okresie rozliczeniowym pewnej liczby transakcji bezgotówkowych (z wyłączeniem przelewów z karty kredytowej) lub przekroczenie minimalnej kwoty obrotów na karcie.

Aktywność obniży opłatę


Banki zazwyczaj odrębnie określają warunki zwolnień z opłat za kartę w pierwszym i w kolejnych latach. W pierwszym roku zwolnienie z opłaty gwarantuje dokonanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych lub obrót na karcie. W drugim i kolejnych latach pod uwagę brany jest głównie obrót na karcie w roku poprzednim.

Kliknij, aby zobaczyć całe zestawienie

Minimalna suma transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą kredytową uprawniająca do zwolnienia z opłaty jest różna dla różnych banków i typów kart i miesięcznie waha się od 200 zł (np. ING Bank Śląski - karty Visa i MasterCard) do 1.500 zł (np. Raiffeisen Bank - karta Visa Classic, Bank Pekao - karty MasterCard Credit Silver, Visa Credit Silver). Jeżeli rzadko używamy karty kredytowej, wymagany obrót może być przez nas w ogóle nierealizowany, więc bank naliczy nam opłatę za kartę.

Bankier.pl sprawdził, w których bankach klient przy dokonaniu 5 transakcji w miesiącu na łączną kwotę 750 zł otrzyma całkowite lub częściowe zwolnienie z opłaty za kartę. Zupełne zwolnienie z opłaty można uzyskać w przypadku 19, częściowe - w przypadku 6 spośród 40 analizowanych kart (szczegóły w tabeli, ostatnia kolumna).


Nie wszystkie banki premiują aktywność


Niektóre banki nie praktykują zwalniania z opłaty (np. BNP Paribas, Bank Pocztowy, Citi Handlowy, Nordea Bank, Santander Consumer Bank).

Karta kredytowa to produkt niełatwy w użytkowaniu – przez nieuwagę szybko może okazać się niepotrzebnym ciężarem na barkach. Tylko umiejętne i aktywne z niej korzystanie może poprawić płynność finansową i przynieść pożądany profit.

Zuzanna Brud, redaktor obszaru Finanse osobiste
z.brud@bankier.pl


Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Gotówka na Twoim koncie
nawet w 20 minut!

Komentarze do artykułu
Re: Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~www   2012-02-26 10:38
przekonasz się przekonasz - a wcześniej sprawdź sobie w google...
Re: Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~Don   2012-02-25 23:17
Sprawdźcie kartę w Alior Bank, dają cash back i moim zdaniem dość niskie wymagania jeśli chodzi o minimalne roczne obroty warunkujące zerową opłatę za kartę.
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~jacurrr   2012-02-22 20:18
Podobno w GetinOnline (internetowy oddział getin Banku) nie płaci się nic za kartę kredytową... I nie ma minimalnych kwot obrotu. Tak przynajmniej widnieje na stronie i tak mnie zapewniała Pani na (..)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~placuch   2012-02-21 21:54
Może i Citi nie nagradza za obroty ale wystarczy zadzwonic i grzecznie dac do zrozumienia że nie chce się płacic za kolejny rok lub jak teraz ma to miejsce miesięcznych opłat. Ja dziś właśnie wykonałe (..)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~macem   2012-02-21 17:25
multibank oszukał mnie na 500zł, opłata za karte kredytową nieaktywowaną, choć pani na infolinii mówiła że nie ma opłat i nie muszę jej używać jak nie chcę. Reklamacji nie uznali, uciekam od tych złod (..)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~Maciek   2012-02-21 15:25
Zrezygnować z niej. Będzie ciężko, bo doradcy będą przekonywać i dawać jakieś cukiereczki. Cała sztuka polega na tym by wytrwać i poczekać na "czekoladę" - czyli karta bez żadnych opłat. To (..)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~lk   2012-02-21 14:04
"Niektóre banki nie praktykują zwalniania z opłaty (np. Citi Handlowy)" Cennikowo może i nie, ale akurat w Citi najłatwiej uzyskać zwolnienie z opłaty za kartę po prostu rozmawiając z obsłu (..)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~excider   2012-02-21 07:14
wystarczy nie mieszkać w Polsce- w każdym innym cywilizowanym kraju za karty debetowe, credytowe, czy prowadzenie rachunku się nie płaci!! - MAMY to tylko w Polsce---tzn,,ja nie mam :)
Co zrobić, żeby nie płacić za kartę kredytową? Autor: ~oszczędny   2012-02-21 06:43
Wystarczy,aby w 11 miesiącu korzystania z karty kredytowej- zrezygnować z niej.Banki nie naliczy żadnej opłaty......A potem można o nią wystąpić ponownie....praktykuję to już od 5. lat ( BZ WBK ).Pozd (..)