Forum Forex +Dodaj wątek

Re: co dalej z PLN ?

Zgłoś do moderatora
Na hipermarkety zostanie nałożony podatek co da więcej wpływów do budżetu państwa. W tej chwili nawet w małych miastach takich jak moje gdzie mieszka 15 tyś ludzi są 4 biedronki, kaufland, lidl tesco.....Jak podniosą ceny produktów to w dłuższej perspektywie same korzyść dla Polski. Polskie średnie i małe sklepiki ceny nie zmienią bo ich podatek nie dotyczy i ludzie zaczną kupować od "swoich" gdzie jest taniej, a nie napychać kieszenie niemca czy hiszpana . Zaczną powstawać nowe sklepy z Polskim kapitałem i to tylko na plus dla naszej gospodarki. W tej chwili jesteśmy murzynami we własnym kraju i robimy na Niemca i innych z zachodu. Dla Polaka otworzyć jakiś biznes to droga przez męka i w większości kończy się to bankructwem, a to wszystko po to żeby np. taki Niemiec nie miał konkurencji. TO jest chore że dla takiego Niemca bardziej się opłaca robić biznes w naszym kraju niż dla Polaka. To zasługa Ryżego i spółki. Teraz widać co za to mu obiecano w razie jak zmieni się partia rządząca. Ciepła posada za 100 tyś miesięcznie. Tusk sprzedał nasz kraj zachodowi.