Forum Forex +Dodaj wątek

Re: co dalej z PLN ?

Zgłoś do moderatora
to jest jedyna nadzieja, ze ludzie calosc tych pieniedzy wydadza na konsumpcje i uruchomia sie efekty mnoznikowe, jednak znajac zycie czesc tych pieniedzy pojdzie w oszczednosci/do skarpety, przez co efekty beda mniejsze, 
czy to wystarczy na pobudzenie gospodarki ? moze tak, ale wg mnie spory wplyw ma jednak koniunktura w swiecie, ktora sie przenosi tez na Polske
trzeba miec nadzieje ze rzad dobrze sobie przeliczyl wszystko modelem, a w szczegolnosci, ze zalozyl prawidlowa stope konsumpcji, w tym krancowa
dodatkowo koszt to nie jest 500 zl na dziecko, gdzies czytalam, ze zalozony dodatkowy koszt dla budzetu obslugi tych wyplat (biurokracja) wynosi 500 mln zl, to tez trzeba bedzie pokryc