Pierwsza partię rozegrali uczniowie z gimnazjum na Mokotowie.
Na pomysł gry, która połączyła zabawę z poznawaniem historii stolicy, wpadli Karolina Gaworska-Węgrzyn i Michał Węgrzyn.
Na planszy znalazło się 40 zabytkowych obiektów -podkreśla Karolina Gaworska-Węgrzyn. Zakochany turysta przemieszcza się z obiektu do obiektu, udziela innym graczom wskazówek, podpowiada gdzie w danej chwili jest. Jak podkreśla Karolina Gaworska-Węgrzyn są to najczęściej informacje o wieku powstania budowli lub ciekawostki o architekcie. Jak dodaje współautorka gry, plansza to jest zdjęcie Warszawy z lotu ptaka, dlatego dokładnie widać Starówkę, Wilanów i Cytadelę.
Jak dodaje Michał Węgrzyn, każdy z zabytkowych obiektów jest bardzo dokładnie opisany na specjalnych kartach. Dzieci zapamiętują informacje bawiąc się, poszukując "zakochanego", który podpowiada gdzie jest. Jak dodaje Węgrzyn wiedza sama przychodzi.
Gra "Zakochany w Warszawie" powstała jako wynik konkursu ogłoszonego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pomysł zrodził się w trzy lata temu, kiedy obchodzono 25 -lecie wpisania Starego Miasta w Warszawie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Źródło:IAR






























































