REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Wcześniejsze wybory zaprzepaszczą nasze szanse na EURO 2012

2007-08-11 07:22
publikacja
2007-08-11 07:22
Dodaj Bankier.pl w Google
Koordynator do spraw budowy stadionów na Euro 2012 Michał Borowski uważa, że przedterminowe wybory parlamentarne w Polsce zaprzepaszczą naszą szansę na organizację Euro 2012 - pisze "Życie Warszawy".

"Wcześniejsze wybory to co najmniej trzy miesiące opóźnień w przygotowaniach do organizacji mistrzostw. Jeśli będziemy musieli pójść do urn, to będziemy musieli się także pożegnać z Euro - uważa Michał Borowski i dodaje, że "za każdym razem, kiedy dochodzi do zmiany władzy, wymienia się ludzi, co w przypadku dużych przedsięwzięć prowadzi do katastrofy, bo wszystko trzeba zaczynać od nowa".

Michał Borowski przytacza wyliczenia, według których na stworzenie projektu nowego stadionu potrzeba rok, a najlepiej półtora. Potem ruszą prace budowlane, które potrwają dwa i pół roku, czyli w sumie potrzebujemy czterech lat. Michał Borowski wyraził obawę, że UEFA na tyle się nie zgodzi.

Obecnie rozważane są dwie wersje stadionu w Warszawie. Decyzja leży w gestii premiera i musi zapaść najpóźniej 15 września - koordynator.

iar/ŻycieWarszawy/dj
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Warszawa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki