W czwartek wieczorem Senat głosował poprawki do nowej ustawy o podatku VAT. Izba wyższa parlamentu nie zgodziła się na obniżenie podstawowej stawki podatku VAT do 20%. Wśród ważniejszych dla podatników decyzji senatorów znalazło się także obłożenie materiałów budowlanych 22% podatkiem VAT. Senatorowie odrzucili poprawkę wprowadzającą definicję budownictwa społecznego i zakładającą 7% VAT na materiały budowlane.
Senat zdecydował o obłożeniu dostaw sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych stawką zerową VAT. Także dostęp do internetu będzie w tych placówkach nieopodatkowany.
Przywrócono stawkę 22% VAT na transport drogowy, zmniejszono VAT do 7% na obuwie dziecięce i odzież niemowlęcą, a podwyższono do 22% VAT na artykuły dziecięce (np. sanki, łyżwy itp.). Pozostała stawka 7% VAT na rękodzieło ludowe, zwolnione z VAT będą honoraria twórców kultury.
Poprawki Senatu będzie teraz musiał rozpatrzyć Sejm.






























































