REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Rostowski: finanse publiczne będą bardziej przejrzyste

2008-08-25 13:28
publikacja
2008-08-25 13:28
Dodaj Bankier.pl w Google
25.8.Warszawa (PAP) - Projekt ustawy o finansach publicznych oraz ustawy wprowadzającej zakłada większą kontrolę demokratyczną oraz przejrzystość w zakresie finansów publicznych - uważa minister finansów Jacek Rostowski.

Projekt został w piątek opublikowany przez Ministerstwo Finansów. Jak uzasadnia resort, reforma ma za zadanie uzdrowienie sektora finansów publicznych państwa, m.in. poprzez zmianę jego organizacji, i wprowadzenie nowych rozwiązań systemowych.

Rostowski powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że rozwiązania tego nie należy utożsamiać z pełną reformą finansów publicznych, ponieważ taka reforma dotyczy zarówno wydatków publicznych, jak i dochodów finansów publicznych. Dodał też, że przyszła ustawa nie da znaczących oszczędności w pierwszych latach jej obowiązywania. (PAP)

dol/ je/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki