Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

Księgarnia


Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych

Cena: 35,92 zł

Słownik - Lokaty

Wpisz szukane słowo

Certyfikat depozytowy:


zbywalne zobowiązanie wystawiane przez bank w zamian za wkład terminowy. Certyfikat ...

zobacz pozostałe hasła...

2012-12-20 06:00 Źródło: Michał Kisiel - Bankier.pl

Michał Kisiel - Bankier.pl

Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku


W zestawieniach najlepszych lokat terminowych królują mniejsze banki, a wśród nich banki spółdzielcze. Możliwość podpisania umowy przez internet bez potrzeby wizyty w oddziale sprawia, że nawet nieznane szerzej instytucje mają dzisiaj szansę przyciągnąć do siebie oszczędzających. W czołówce rankingów lokat 3-miesięcznych jest eLokata24 w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa.

Konto osobiste oszczędnościowe w jednym banku»Najlepsze duety bankowe
Osoby chcące, by ich oszczędności pracowały maksymalnie efektywnie, skazane są dzisiaj na częste „przeprowadzki” pomiędzy bankami. Bankowcy manipulują oprocentowaniem lokat w zależności od bieżącego zapotrzebowania na pieniądz. Stąd biorą się częste zmiany warunków i ograniczone czasowo promocje, mające przyciągnąć deponentów.

Banki spółdzielcze nie były dotąd aktywne na ogólnopolskim depozytowym rynku, koncentrując się przede wszystkim na lokalnej klienteli. Od niedawna jednak niektóre z nich dynamicznie korzystają z sieci, aby rozszerzyć zakres działania. Do tej grupy należy Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa (SK Bank) z Wołomina. Przyglądamy się jego eLokacie24.

eLokata24: podstawowe parametry

eLokata24 to lokata terminowa zakładana przez internet. Do jej uruchomienia nie jest konieczne posiadanie rachunku w SK Banku. Bank oferuje dwie odmiany produktu:

 • lokatę 3-miesięczną z oprocentowaniem zmiennym 6,70%,
 • lokatę 6-miesięczną z oprocentowaniem zmiennym 6,90%.

Zmiana banku » Przeprowadzka do innego banku się opłaca

Minimalna kwota depozytu wynosi 3000 zł, a klient może założyć dowolną liczbę lokat bez górnego limitu kwotowego. Kapitalizacja odsetek ma charakter jednorazowy – na końcu okresu oszczędzania. Zerwanie lokaty przed terminem jest możliwe poprzez telefoniczne złożenie dyspozycji, ale oznacza ono utratę całości naliczonych odsetek (w przypadku lokaty 3-miesięcznej) lub obniżenie oprocentowania do poziomu 1,1%. Lokaty internetowe są nieodnawialne. Po zakończeniu okresu deponowania środków bank przelewa je z powrotem na rachunek klienta. SK Bank nie pobiera żadnych opłat i prowizji za usługi związane z eLokatą24.

Uwaga: oprocentowanie lokat może się zmieniać. Bank zdecydował się na formułę oprocentowania zmiennego, w regulaminie zastrzegając sobie prawo korekty warunków depozytu m.in. w razie zmiany stóp procentowych RPP, stawek WIBOR/WIBID lub poziomu inflacji. Regulaminowe zapisy sprawiają, że w praktyce bank może zmienić cennik w dowolnym momencie.

Proces zakładania eLokaty24

Założenie lokaty wymaga wypełnienia kilkustopniowego formularza w serwisie internetowym. W pierwszym kroku klient wybiera okres trwania depozytu oraz deklaruje wpłacaną kwotę. Na stronie wyświetlany jest szacowany zysk netto z lokaty, jest on jednak zaprezentowany w dość niefortunny sposób – jako suma kapitału i odsetek. Może to stwarzać wrażenie, że w ciągu 3 miesięcy zarobimy ponad 100% wpłaconej kwoty. Praktyczniejsze byłoby obliczenie wyłącznie odsetek po potrąceniu podatku Belki.

Zysk z lokaty SK Banku

W następnym kroku konieczne jest podanie danych pozwalających zweryfikować tożsamość klienta – m.in. numeru PESEL, danych dokumentu tożsamości, adresu zamieszkania i informacji kontaktowych. Klient musi także wskazać numer rachunku, z którego dokonany zostanie przelew przeznaczony na otwarcie lokaty.

W ostatnim kroku klient potwierdza zapoznanie się z regulaminem produktu i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na stronie prezentowane jest podsumowanie wpisanych wcześniej danych, a proces kończy zatwierdzenie poprzez przepisanie kodu z wyświetlanego obrazka (zabezpieczenie CAPTCHA).

Potwierdzenie złożenia wniosku w SK Banku

Wniosek zostaje przekazany do banku do weryfikacji, a klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Jeśli mamy przygotowane niezbędne dane, cały proces zajmuje nie więcej niż 6 minut.

Weryfikacja wniosku o lokatę

W ciągu jednego dnia roboczego wniosek zostaje zweryfikowany przez bank, a klient otrzymuje na swój adres e-mail potwierdzenie jego przyjęcia. W wiadomości podany jest numer rachunku, na który należy dokonać przelewu, wymagane brzmienie tytułu przelewu oraz kwota lokaty. Dane nadawcy przelewu muszą być takie same jak dane podane we wniosku o otwarcie lokaty, w przeciwnym razie środki zostaną zwrócone. Klient ma 5 dni roboczych na dokonanie przelewu.

Jeśli środki przeznaczone na eLokatę24 trafią do SK Banku przed godziną 14, lokata zostaje otwarta tego samego dnia. W przeciwnym wypadku dniem zawarcia umowy jest kolejny dzień roboczy. Po otwarciu lokaty klient otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem operacji.

Podczas przeprowadzonego przez nas testu proces otwarcia lokaty odbył się zgodnie z terminami podanymi w regulaminie usługi:

 • wniosek został wypełniony 13 grudnia o godzinie 13.57,
 • wniosek został przyjęty tego samego dnia o godzinie 15.51 (w ciągu 2 godzin),
 • środki zostały wysłane pierwszą sesją ELIXIR 14 grudnia,
 • uruchomienie lokaty zostało potwierdzone 14 grudnia o godzinie 13.03.

eLokata24 w skrócie

Atrakcyjne oprocentowanie depozytu i nieskomplikowany proces zakładania lokaty sprawiają, że propozycja SK Banku jest godna polecenia osobom poszukującym przystani dla swoich pieniędzy. Internetowy system składania wniosków funkcjonuje bez zastrzeżeń, a krótki czas weryfikacji danych pokazuje, że bank sprawnie radzi sobie z procesem obsługi sieciowej klienteli.

Pod względem bezpieczeństwa lokaty oferowane przez banki spółdzielcze nie różnią się od produktów promowanych przez duże banki komercyjne. W obydwu przypadkach obowiązują gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, które zapewniają zwrot do 100.000 euro na każdego depozytariusza w razie upadłości banku.

Za wadę propozycji banku z Wołomina uznać można formułę ustalania oprocentowania oraz warunki przedterminowego zerwania lokaty. Powierzając swoje pieniądze SK Bankowi, nie możemy być pewni wysokości otrzymanych pod koniec odsetek – instytucja może w dowolnym momencie zmienić swój cennik.

Zalety:

 • brak opłat i prowizji,
 • prosta i szybka procedura zakładania lokaty przez internet,
 • wysokie oprocentowanie.

Wady:

 • oprocentowanie zmienne,
 • mały wybór terminów lokat i brak możliwości odnawiania depozytu,
 • restrykcyjne warunki zerwania umowy przed terminem – brak oprocentowania (dla lokat 3-miesięcznych) lub jego znaczące obniżenie (dla lokat półrocznych).

Michał Kisiel, analityk Bankier.pl

m.kisiel@bankier.plKomentarzy 29


Zobacz też:
» Recenzja Bankier.pl: Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowy
» Recenzja Bankier.pl: Sprytny Bill, czyli sposób na rachunki
» Recenzja Bankier.pl: bankowość mobilna Citi Handlowy
» więcej
RSS Google Wykop

Gotówka na Twoim koncie
nawet w 20 minut!

Komentarze do artykułu
Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~niro   2013-01-29 14:21
Mieszacie tutaj 2 instytucje . Jest SKOK Wołomin , oraz SK Bank Wołomin . O ile ten pierwszy to niegwarantowany przez BFG bank społdzielczy , to SK Bank jest normalnym bankiem z gwarancją depozytow pr (..)
Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Andrzej   2013-01-26 13:32
W dobie spadającego oprocentowania lokat w bankach komercyjnych zdecydowałem się założyć lokatę ze zmiennym oprocentowaniem (obecnie 6,66%) w SK Banku. Wniosek faktycznie można wypełnić w ok. 5 minut (..)
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~twojefinanse.manifo.   2013-02-18 13:47
owszem figuruje ale pod inna nazwa
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Marta   2013-01-09 18:12
Figuruje tylko pod pełną nazwą, a nie skróconą. Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Broker_man   2013-01-04 14:48
Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie jest na liście BFG, należy dokładniej szukać! http://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami
Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~ciekawy   2013-01-04 00:39
"Sk Bank" nie figuruje w BFG wiec kto jest jego gwarantem ???
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Klient   2012-12-21 09:19
Jaka jest roczna dywidenda z udziału?
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Bubu   2012-12-21 01:23
Zapewniam Cię, że nie. To ile będziesz miał udziałów zależy tylko od Ciebie. Mnie wystarczył 1. Więcej nie kalkuluje się po prostu. A najlepiej wszystkiego dowiedzieć u źródła i przećwiczyć w praktyce (..)
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~ech   2012-12-20 22:37
wszystko pięknie tylko jedno ale .... w skoku wołomin trzeba mieć ror i udziały a tak to tylko 6,60 % , http://skok.wolomin.pl/109/Lokaty/Nowa_Lokata tyle dowiedziałem się z ich serwisu Internetowego (..)
Re: Recenzja Bankier.pl: eLokata24 w SK Banku Autor: ~Ala   2012-12-29 16:52
Ale złośliwość. Wstyd.