REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Polska zwołała mini-szczyt państw nowej Europy

2009-03-01 12:24
publikacja
2009-03-01 12:24
Dodaj Bankier.pl w Google
W Brukseli trwa spotkanie szefów rządów dziewięciu państw tak zwanej nowej Unii. Rolę gospodarza pełni polski premier Donald Tusk. Rozmowy mają być wstępem do zaplanowanego na popołudnie nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej poświęconego kryzysowi.

Na spotkanie zorganizowane w polskim przedstawicielstwie przy Unii w Brukseli przyjechali szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, państw nadbałtyckich oraz Rumunii i Bułgarii. Wszyscy razem chcą zastanowić się nad strategią na popołudniowy szczyt z przywódcami wszystkich krajów Unii. Nowi członkowie Wspólnoty chcą zaapelować do tak zwanej starej Unii, by w obliczu kryzysu nie rezygnowała z solidarności ze słabszymi i by nie wprowadzała w swoich gospodarkach protekcjonizmu.

Donald Tusk tłumaczył przed spotkaniem, że nie ma ono na celu udowodniania innym państwom siły nowych krajów wspólnoty. Premier podkreślił, że rozmowy wzbudziły duże zainteresowanie, co, jego zdaniem, wynika z potrzeby solidarności.

Na spotkanie zaproszono także szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. Mini-szczyt cieszy się też olbrzymim zainteresowaniem mediów. Na miejscu są dziennikarze z niemal wszystkich krajów Europy, a polskie przedstawicielstwo przy Unii z trudem mieści chętnych.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~centurion z Galicji
j.w.

Żeby skończyło się... na robocie... a nie... na pustosłowiu....
~sierota marycha
szanse ze ZJEDNOCZONA nas 'przewiezie' sa duze
~sierota marycha
i zalecamy wiecej pewnosci siebie, a przede wszystkim stanowczosci, aby nie skonczylo sie na wymianie grzecznosci i teatralnych uprzejmosciach

p.s. w razie niepowodzenia spoleczenstwo omamione przedwyborczymi, nierealnymi deklaracjami o cudach rozliczy bezlitosnie...takie zycie

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki