REKLAMA

Polonia kanadyjska walczy o zniesienie wiz dla Polaków

2008-01-31 10:02
publikacja
2008-01-31 10:02
Dodaj Bankier.pl w Google
Polonia kanadyjska rozpoczęła kolejną akcję na rzecz zniesienia wiz do Kanady dla obywateli Polski. Ze specjalnej strony internetowej można wysłać email do biura premiera Stephena Harpera. Działacze Kongresu Polonii Kanadyjskiej mają nadzieję, że masowo wysyłane listy od internautów pozwolą wywrzeć nacisk na rząd Kanady i przyczynią się do szybkiego zniesienia wiz. Akcja Kongresu Polonii Kanadyjskiej zbiega się w czasie z planowaną wizytą w Ottawie ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego.

Email do premiera można wysłać z uruchomionej w tym celu strony internetowej (www.polishcongress.ca). List trafi do biura Stephena Harpera, a także do biur kilku ministrów w rządzie Kanady.

Prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej Władysław Lizoń jest przekonany, że akcja przyspieszy zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków. "Jest nas w Kanadzie około 800 tysięcy. Jeśli włączy się w to wiele osób, to dosłownie zbombardujemy emailami serwery biura premiera i biur ministrów", powiedział prezes Kongresu. 

W środowisku Polonii kanadyjskiej prowadzona jest też akcja wysyłania pocztówek do biura premiera Staphena Harpera. Jej pomysłodawcą jest kanadyjski biznesmen polskiego pochodzenia, były polityk i radny Toronto, Chris Korwin-Kuczynski. Kierowany przez niego Klub Przyjaźni Toronto i Warszawy działa na rzecz współpracy polsko-kanadyjskiej. 

W niedzielę do Ottawy ma przylecieć minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W poniedziałek szef polskiej dyplomacji spotka się m.in. z premierem Stephenem Harperem i szefem MSZ Maximem Bernierem. Podczas rozmów ma być poruszona kwestia zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków.

Starania Polski o zniesienie wiz do Kanady rozpoczęły się wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej w 2004 roku. Komisja Europejska zażądała w zeszłym roku, by Kanada zniosła obowiązek wizowy dla wszystkich nowych państw członkowskich Unii.
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~BDeoniziak
Jak najbardziej popieram tą akcję. Dlaczego jesteśmy my Polacy w ten dyskryminujący sposób traktowani. Tłumaczenia , że wielu naszych rodaków pozostaje w Kanadzie po wygaśnięciu wizy są żadnym tłumaczeniem, przecież równie dobrze w przyszłości mogą obywatele Kanady do nas przylecieć.Mamy oto wolny świat- globalizacja.A jeżeli nie Jak najbardziej popieram tą akcję. Dlaczego jesteśmy my Polacy w ten dyskryminujący sposób traktowani. Tłumaczenia , że wielu naszych rodaków pozostaje w Kanadzie po wygaśnięciu wizy są żadnym tłumaczeniem, przecież równie dobrze w przyszłości mogą obywatele Kanady do nas przylecieć.Mamy oto wolny świat- globalizacja.A jeżeli nie to Polska i cała unia powinny wprowadzić wizy dla Kanady.

Powiązane: Kanada

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki