REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Policja: Dzień Bezpiecznego Internetu

2011-02-08 14:29
publikacja
2011-02-08 14:29
Policja, jak co roku, bierze udział w akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu". Funkcjonariusze zaprezentowali nowy program edukacyjny na temat bezpieczeństwa internetowego W Sieci", skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w Polsce od 2005 roku. Celem inicjatywy jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku, hasłem przewodnim jest Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie. Ma ono zwrócić uwagę na konsekwencje aktywności dzieci i młodzieży w sieci oraz ochronę prywatności.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową NASK, zostały zaprezentowane nowe materiały edukacyjne opracowane pod patronatem Komendanta Głównego Policji. To między innymi specjalny 20-minutowy materiał video wzorowany na popularnych wśród młodzieży programach typu talk-show i reality-show. Do filmu dołączono komplet scenariuszy zajęć lekcyjnych dotyczących bezpieczeństwa w internecie dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Eksperci podkreślają, że niemal wszystkie dzieci w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym mają dostęp do internetu i telefonów komórkowych. Jak wskazują badania, ich wiedza na temat mediów elektronicznych oraz umiejętność ich wykorzystywania jest często wyższa niż wśród osób dorosłych. Z drugiej strony brak refleksji i doświadczenia powodują, że jest to grupa wiekowa najbardziej narażona na zagrożenia wynikające z użytkowania sieci.

Zajęcia z bezpieczeństwa w sieci można przeprowadzić nawet w słabo zinformatyzowanych podstawówkach. Wystarczy komputer lub odtwarzacz DVD podłączony do telewizora. Pakiety dydaktyczne można bezpłatnie pobrać ze stron: www.321Internet.pl, www.partnerstwodlaprzyszlosci.edu.pl oraz www.dzieckowsieci.pl.

Informacyjna Agencja Radiowa
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki