Kalkulator leasingowy![]() |
Dużo lepiej niż cały rynek, w pierwszych miesiącach br., poradziły sobie Spółki Leasingowe BZ WBK. Firma udzieliła finansowania o wartości prawie 450 mln zł, co oznacza 18% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r. Wyniki ZPL za I kwartał pokazują dynamiczny wzrost naszej sprzedaży. Awansowaliśmy o dwie pozycje w rankingu firm,
a w samym marcu byliśmy drugą firmą leasingową w Polsce z szacunkowym udziałem w rynku na poziomie 7,5%. Takie wyniki to pierwsze efekty realizacji naszej strategii na lata 2012-2014, maksymalnego wykorzystania potencjału wciąż rosnącego rynku leasingowego oraz synergii w ramach grupy BZ WBK - wyjaśnia Szymon Kamiński, prezes BZ WBK Leasing.
W I kwartale br. Spółki Leasingowe BZ WBK osiągnęły rekordowy wynik, ponad 282 mln zł, w finansowaniu maszyn i urządzeń, co stawia firmę na pierwszym miejscu w finansowaniu tego segmentu na polskim rynku. Wpływ na to miało przede wszystkim sfinansowanie maszyn i urządzeń rolniczych (wzrost o 61% r/r), medycznych (wzrost o 85% r/r) oraz poligraficznych (wzrost o 143% r/r). Zrealizowaliśmy także założenia dot. finansowania pojazdów dostawczych do 3,5 t: tutaj uzyskaliśmy ponadrynkową dynamikę, tj. 10%, podczas gdy cały rynek urósł zaledwie o 2% - mówi Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.
Rok 2012 przyniesie dalszy rozwój rynku. Oczekujemy kontynuacji dynamicznego wzrostu naszego biznesu leasingowego na poziomie 3-krotnie wyższym niż rynek, którego wzrost szacujemy na poziomie 8% - mówi Szymon Kamiński, prezes zarządu BZ WBK Leasing.
/Spółki Leasingowe BZ WBK
Źródło:Informacja prasowa
































































