Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi

Księgarnia


Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Cena: 34,90 zł

Słownik

Wpisz szukane słowo

Koszty uzyskania przychodu:


Dpuszczalne przez fiskusa odliczenia od przyc...

zobacz pozostałe hasła...

2012-01-27 12:54 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

PKPP Lewiatan: ACTA nie zabezpiecza interesów przedsiębiorców


olska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan oświadczyła, że międzynarodowa umowa ACTA nie zabezpiecza interesów przedsiębiorców, prowadzących działalność w środowisku cyfrowym.

W liście do premiera Donalda Tuska przedstawiciele Federacji napisali, że dla wyjaśnienia kontrowersji i obaw wokół ACTA zasadne jest zwrócenie się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z wnioskiem o ocenę w sprawie zgodności ACTA z traktatami.

Lewiatan zwraca uwagę, że ACTA nie tylko nie gwarantuje przestrzegania fundamentalnych zasad działania pośredników internetowych, polegających na wyłączeniu odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników w Internecie, ale także w sposób bardzo niejasny określa ich sytuację prawną. W miejsce zawartego w pierwotnie upublicznionej wersji umowy postanowienia, zakazującego nakładania na pośredników internetowych obowiązku monitorowania treści, nakazuje ona obecnie zapewnienie doraźnych środków zapobiegających naruszeniom. Nie precyzuje jednak, jakiego rodzaju mają to być środki i czy nie będą się one sprowadzać do nałożenia na pośredników internetowych obowiązku filtrowania treści.

Ostateczna wersja umowy nie rozstrzyga również o wyłączeniu odpowiedzialności pośredników internetowych za treści, umieszczane w sieci przez użytkowników. Zastrzeżenia Lewiatana budzi również nieznany w prawie polskim i unijnym obowiązek przekazania przez dostawcę usług internetowych posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia tych praw.

W opinii Lewiatana, ogólny charakter postanowień ACTA może pogłębić niespójności przepisów z zakresu ochrony własności intelektualnej, skutkując przewlekłymi postępowaniami sądowymi pomiędzy właścicielami praw a pośrednikami internetowymi, a także skutkować zahamowaniem rozwoju wyjątkowo prężnie rozwijającej się gospodarki internetowej.

IAR/komunikat/Siekaj/ab


Zobacz też:
» Komisja Europejska wyśle umowę ACTA do unijnego Trybunału Sprawiedliwości
» Palikot: Tusk wycofuje się z ACTA ze względów wizerunkowych
» Donald Tusk zaproponował odrzucenie ACTA




Komentarze do artykułu
PKPP Lewiatan: ACTA nie zabezpiecza interesów przedsiębiorców Autor: ~Andrzej   2012-01-28 19:53
Fajnie że istnieją bastiony rozsądku ,właściwie rozsądek jest odwrotnie proporcjonalny do bliskości władzy (może to po prostu kwestia odwrotności korelacji z ew. profitami które zgarniają urzędasy).