REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Lech Kaczyński o rządzie Tadeusza Mazowieckiego

2009-09-12 15:34
publikacja
2009-09-12 15:34
Dodaj Bankier.pl w Google
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego miało duże znaczenie dla całej Europy. Dziś mija 20 lat od tego wydarzenia.        

Lech Kaczyński, który uczestniczył w spotkaniu prezydentów Grupy Wyszehradzkiej w Sopocie, przypomniał, że powstanie rządu Mazowieckiego zapoczątkowało zmiany w socjalistycznych państwach środkowej Europy. Wkrótce zaczęła się "aksamitna rewolucja" w Czechach i obalono mur berliński. Prezydent podkreślił, że wydarzenie to, kojarzone teraz z upadkiem komunizmu, miało miejsce prawie 2 miesiące po powstaniu rządu Tadeusza Mazowieckiego.        

Lech Kaczyński dodał, że 12 września 1989 w Polsce ustała kierownicza rola partii komunistycznej. Był to olbrzymi sukces, który wymagał stanowczości i odwagi - powiedział prezydent.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Grupa Wyszehradzka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki