Konto brytyjskiego banku NatWest we wszystkich oddziałach PKO BP

PKO Bank Polski pogłębia współpracę z bankiem NatWest. Kolejnym krokiem w tworzeniu partnerskiej oferty obydwu banków jest umożliwienie złożenia wniosku o otwarcie rachunku NatWest we wszystkich oddziałach PKO BP.

Od 20 listopada br. wszyscy Polacy wyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą mogli jeszcze w kraju założyć brytyjskie konto NatWest Welcome. Warunkiem otwarcia rachunku jest złożenie w dowolnym oddziale PKO BP wypełnionego wniosku oraz okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Jeżeli klient nie posiada jeszcze rachunku Superkonto w PKO BP, będzie je również mógł otworzyć podczas tej samej wizyty w oddziale banku.

„PKO BP jest pierwszym polskim bankiem, który, rozpoczął działania w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z naszą umową z NatWest, podpisaną w lipcu tego roku, z powodzeniem wdrażamy plan działania na rynku brytyjskim, oferując takie usługi jak kredyty hipoteczne dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Wprowadzona dzisiaj możliwość otwarcia konta NatWest w oddziałach PKO BP jest kolejnym etapem budowania przewagi konkurencyjnej” - podkreśla Rafał Juszczak, prezes Zarządu PKO BP.

Docelowo w 2008 roku ten sam wniosek, który służy do otwarcia brytyjskiego rachunku NatWest Welcome w oddziałach PKO BP w Polsce, będzie podstawą do otwarcia rachunku Superkonto w oddziałach NatWest w Wielkiej Brytanii.

Posiadanie konta osobistego to dla osoby zatrudnionej w Wielkiej Brytanii konieczność, a nie kwestia wygody. Pracodawcy przelewają wynagrodzenia wyłącznie do banku, a większość dostawców usług (telefony komórkowe, telewizja, woda, elektryczność, gaz, itd.) ściąga należności z rachunku klienta za pośrednictwem polecenia zapłaty. Tymczasem, otwarcie konta nie jest proste zwłaszcza, gdy wszelkich formalności należy dopełnić w obcym języku, a procedury znacznie odbiegają od znanych nam wzorców. Możliwość założenia konta jeszcze w Polsce stanowi znaczne ułatwienie dla tej grupy klientów.

Zakładanie brytyjskiego konta w Polsce jest kolejnym krokiem w poszerzaniu przez PKO BP pionierskiej oferty dedykowanej Polakom wyjeżdżającym do pracy w Wielkiej Brytanii. Jej pierwszym elementem jest możliwość realizacji darmowych przelewów z kont NatWest Welcome na rachunki indywidualne w PKO BP, w kwocie równej lub wyższej niż 100 GBP. Przelewy z PKO BP do NatWest są realizowane bezpłatnie, niezależnie od kwoty – teraz także przez Internet.

Oferta dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii będzie stopniowo poszerzana, umożliwiając tym samym dotarcie do kolejnych segmentów rynku. Dzięki rachunkowi partnerskiemu w PKO BP i NatWest, Polacy w Wielkiej Brytanii zyskują dostęp do taniego i bezpiecznego narzędzia zarządzania finansami. Kolejnym elementem pakietu brytyjskiego jest dostępna już od lipca oferta kredytów hipotecznych, przygotowana specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Prestiżowym zwieńczeniem ekspansji PKO BP na rynek brytyjski będzie przedświąteczne otwarcie pierwszej placówki, centrum hipotecznego, PKO BP w Londynie.

Swoją pionierską działalność w Wielkiej Brytanii PKO BP rozpoczął od podpisania 18 lipca br. umowy o współpracy z bankiem NatWest, należącym do Royal Bank of Scotland, jednej z czołowych grup finansowych na świecie. Celem tej współpracy jest rozwijanie nowoczesnych i przyjaznych produktów oraz usług finansowych dla Polaków pracujących lub zamierzających podjąć pracę w Wielkiej Brytanii

PKO BP / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl