REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Koncerny tytoniowe przegrywają z podróbkami

2010-07-22 08:00
publikacja
2010-07-22 08:00
Dodaj Bankier.pl w Google
W pierwszej połowie roku koncerny sprzedały do hurtowni 28,8 mld papierosów - o 200 mln więcej niż rok wcześniej. Przedstawiciele branży nie przypominają sobie kiedy ostatnio udało się zamknąć półrocze na plusie.

Pozytywnego trendu nie da się jednak utrzymać w całym roku. Hurtownicy powoli wstrzymują się z zakupami. Popyt na papierosy w Polsce maleje już od dłuższego czasu - m.in. na skutek podwyżek akcyzy.

Producenci szacują, że co piąty papieros trafiający na nasz rynek może pochodzić z nielegalnego źródła - także z niezarejestrowanych fabryk w Polsce.

- Rządy państw Unii tracą rocznie ok. 10 mld euro z nieodprowadzonej akcyzy - mówi "Rzeczpospolitej" Krzysztof Kępiński z British American Tobacco.

Branża spodziewa się dalszych strat z tego tytułu, bo kolejne podwyżki są nieuchronne.

Autor: LP
Źródło:
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~sailor
to chyba jedyna branża która ma kłopoty a nikogo to nie smuci , mniej sprzedanych fajek to zdrowsze społeczeństwo , a walka z podróbkami jest prosta - podatki w dół , przykład obniżenie akcyzy kilka lat temu na gorzałę , tylko że krzywa lafera ( piszę fonetycznie bo nie pamiętam pisowni ) nie jest wszystkim rządzącym znana -)))

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki