Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2003-09-24 08:27 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

Generał Andrzej Tyszkiewicz o sytuacji w Iraku


Dowódca wielonarodowej dywizji w Iraku, generał Andrzej Tyszkiewicz, powiedział, że sytuacja w naszej strefie stabilizacyjnej po przejęciu pełnej odpowiedzialności od Amerykanów stabilizuje się.


Andrzej Tyszkiewicz, który był gościem irackiego studia Polskiego Radia, podkreślił, że codzienna służba w wielonarodowej dywizji pod polskim dowództwem jest coraz lepiej zorganizowana. "Z każdym tygodniem powinno być lepiej" - dodał generał.

Dowódca wielonarodowej dywizji powiedział, że w miarę stabilizowania się sytuacji w naszej strefie większość zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na ulicach przejmują iraccy policjanci. Wspiera ich policja wojskowa, głównie amerykańska. "Wojsko - jak zaznaczył generał Tyszkiewicz - jest dopiero w trzecim rzędzie i stanowi siły wsparcia".





Komentarze do artykułu

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Tygodnik Firma
Twój e-mail: