REKLAMA
TYDZIEŃ Z KRYPTO

Chiny: co tydzień jeden nowy miliarder

2015-05-27 09:07
publikacja
2015-05-27 09:07

W chińskiej gospodarce miliarderów przybywa na potęgę. W pierwszym kwartale tego roku niemal co tydzień jeden Chińczyk dołączał do grona najbogatszych.

Chiny: co tydzień jeden nowy miliarder
Chiny: co tydzień jeden nowy miliarder
/ EastNews

Dynamiczny rozwój ekonomiczny przyspieszył proces bogacenia się już i tak bogatych mieszkańców Państwa Środka – wynika z raportu firmy UBS i PricewaterhouseCoopers. W tym roku średnio co tydzień jeden z nich stawał się miliarderem.

Średnio co tydzień jeden z Chińczyków zostaje miliarderem
Średnio co tydzień jeden z Chińczyków zostaje miliarderem (ingimage)

– Miliarderem w Chinach można zostać najszybciej dzięki działalności w branży nieruchomości, technologii, ochrony zdrowia oraz produkcji dóbr konsumenckich – powiedział dyrektor zarządzający UBS Wealth Management w rozmowie z portalem CNN Money.

Przeciętny miliarder z Chin jest młodszy od bogaczy z innych regionów świata. Wielu z nich doszło do obecnej pozycji materialnej samodzielnie (25 proc. z nich wychowywało się w ubóstwie). UBS szacuje, że w ciągu najbliższych 5-10 lat liczba miliarderów z Chin przebije liczbę amerykanów z miliardowym majątkiem.

Pomimo tych danych, gospodarka Chin rozwija się coraz wolniej. Choć w pierwszym kwartale przybyło tylu miliarderów, Chiny notują najwolniejszy kwartalny wzrost PKB od 2009 roku i światowego kryzysu finansowego. Jednocześnie na chińskich giełdach trwa wielka hossa, w wyniku której chińskie akcje podrożały w ciągu I kw. 2015 roku o 40 proc.

/mg

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~fajnie
Wszyskie komentarze usuwają co nie pasuje bo żółtki jebane bendą panami u nas w naszym kraju dla tego hitler w polskim wydaniu powinien byc
~wert
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~endi
Chiny co tydzień jeden nowy miliarder , Polska co tydzień setka nowych bezdomnych ...
~c2h5oh
Jak u nas będzie tyle świąt i dni wolnych od pracy co w Chinach to też co tydzień będzie przybywało milionerów
~usunięty
Nie wiem czy sami dostrzegamy co dzieje się z naszym krajem. W ogóle nie wykorzystujemy swojego potencjału. Każdy zauważa drobne problemy ale dlaczego nie globalnych szans dla Polski. Czy na naprawdę jesteśmy skazani na biedę i ubóstwo ?
~Igor_Kiełbratowski odpowiada ~usunięty
U nas w kraju nie opłaca się majątkiem wybijać szczególnie ponad resztę, bo cie zje urząd. Stąd twierdzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki