REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

5 miliardów złotych i 70 000 miejsc pracy

2009-11-24 12:37
publikacja
2009-11-24 12:37
Dodaj Bankier.pl w Google
W piątek 20.11 została podpisana Deklaracja Współpracy pomiędzy Ministrem Gospodarki, PAIiIZ oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL). Na jego mocy Związek staje się ważnym partnerem rządu w zakresie prowadzenia polityki wspierającej sektor nowoczesnych usług biznesowych.

Sektor Centrów Usług Wspólnych oraz BPO generuje dla polskiej gospodarki około 5 miliardów PLN rocznie. Przewiduje się, że w ciągu kilku lat będzie zatrudniać 70 000 osób.

Porozumienie pomiędzy Ministrem, PAIiIZ oraz ABSL zakłada dołożenie wszelkich starań aby: sprzyjać rozwojowi sektora usług, będącego jedną z priorytetowych gałęzi polskiej gospodarki, poprawiać klimat inwestycyjny, dokonywać owocnej wymiany informacji, wiedzy i kontaktów oraz promować sektor w kraju i za granicą. Ponadto strony są gotowe organizować wspólne wydarzenia oraz wzajemnie się wspierać. Sektor Usług Centrów Wspólnych (Shared Services Centers – SSC) oraz Outsourcingu Procesów Biznesowych (Business Process Outsourcing – BPO) w Polsce przeżywa intensywny wzrost. Branża ta oferuje firmom zmniejszenie kosztów i poprawę efektywności poprzez obsługę wielu jednostek/ oddziałów w ramach skonsolidowanego centrum (SSC) lub poprzez przejęcie części obowiązków firmy przez usługodawcę zewnętrznego obsługującego kilku klientów (BPO). Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych donosi, że Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla inwestycji tego typu w Europie i wkrótce może stać się liderem na naszym kontynencie. Przewiduje się, że w ciągu kilku lat sektor SSC/BPO w kraju będzie zatrudniać prawie dwa razy więcej pracowników niż w chwili obecnej.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) reprezentuje branżę w kontaktach z instytucjami publicznymi. Jego zadaniem jest dbanie o interesy firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych, podejmowanie dyskusji na temat sytuacji branży w kraju i jej przyszłości, komentowanie przepisów i proponowanie zmian legislacyjnych, doradzanie w zakresie możliwości poprawiania warunków dla rozwoju biznesu w Polsce.

- Chcemy stworzyć wspólną platformę do dyskusji, pogłębić współpracę z władzami, a także zapewnić pełne zrozumienie specyfiki naszego sektora – mówi Jacek S. Levernes Prezes Zarządu ABSL.

/ Tomasz Podolak, Cohn & Wolfe
Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki