Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Zakup nowego samochodu to spełnienie marzeń wielu osób, a czasem po prostu konieczność. Obecnie jest to przecież jeden z podstawowych środków transportu, którym poruszamy się zarówno na krótkich, jak i na długich trasach. Niestety, nie zawsze udaje nam się uzbierać odpowiednią kwotę, za którą nabędziemy taki pojazd.

Szukamy w związku z tym możliwych form finansowania, którymi zwykle są kredyty. A jednym z popularniejszych produktów tego typu jest kredyt 50/50. Na czym dokładnie polega i czy warto się nim w ogóle zainteresować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Kredyt samochodowy 50/50 - oferta, warunki (YAY Foto)

Kredyt 50/50 - co to znaczy?

Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, gdy potrzebujemy dodatkowych środków na zakup samochodu to zwykły kredyt. Gdy zostanie nam on przyznany, następnie musimy co miesiąc opłacać raty o określonej wysokości, przez wskazany w umowie okres czasu. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie w tej sytuacji. Jeśli bowiem dysponujesz połową kwoty potrzebnej na zakup nowego auta, możesz skorzystać właśnie z kredytu 50/50. Na czym on właściwie polega?

Niezależnie od tego czy interesuje nas kredyt 50/50 Toyota albo kredyt 50/50 Skoda, czy pożyczka na zakup samochodu od każdego innego producenta, zasady są takie same. W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu samochodowego, w tym przypadku nie płacimy comiesięcznych rat. Pożyczka zostaje bowiem rozbita tylko na dwie raty. Na starcie okresu kredytowania wpłacamy w związku z tym pierwszą część kwoty należnej za nowy samochód. Druga z rat, która pokrywa pozostałą część kredytu jest natomiast wpłacana w określonym w umowie momencie. W większości przypadku jest to rok od dokonania wpłaty pierwszej raty.

To jednak nie wszytko. Jeśli uznamy, iż nie chcemy lub nie możemy spłacić w całości drugiej raty, wcale nie musimy tego robić. W kredycie 50 na 50 możliwe jest bowiem rozłożenie jej na mniejsze raty, których spłata będzie dla nas po prostu łatwiejsza. Specjaliści zwracają również uwagę na fakt, iż druga rata tego typu kredytów nie jest oprocentowana. Wydaje się to być zatem ogromnym plusem tego rozwiązania, choć warto pamiętać, że nic nie jest przecież za darmo.

Szukasz kredytu lub pożyczki?
  • Jesteś zmęczony szukaniem?
  • Masz dość porównywania i analizowania?
  • Zależy Ci na czasie?

Kredyt 50/50 - ile to kosztuje?

Wizja spłaty kredytu na samochód w ciągu roku, a także nieoprocentowana druga rata takiej pożyczki są bardzo kuszące. Trzeba jednak twardo stąpać po ziemi i uświadomić sobie, że żadna firma oferująca nam tego typu kredyty nie ma interesu w tym, aby sprawiać nam takie finansowe prezenty. Dlatego zanim udamy się po kredyt 50/50 Kia, Renault czy każdy inny, wczytajmy się dobrze w warunki zawieranej umowy. Szybko może się bowiem okazać, że początkowy koszt takiego zobowiązania będzie się różnił od kwoty, którą zobowiążemy się zapłacić.

Jedną z pierwszych opłat na jaką należy zwrócić uwagę przy takim kredycie na samochód jest prowizja za jego udzielenie. Jest ona naliczania praktycznie w każdym przypadku, jednak jej wysokość może się różnić, w zależności od tego czy interesuje nas VW kredyt 50/50, Fiat, Opel czy jeszcze inna firma. Przeciętnie prowizja ta waha się jednak na poziomie do 5% wartości całego kredytu.

Jak w przypadku każdego innego kredytu musimy się również liczyć z określonym oprocentowaniem, ale klienci mogą być także zobowiązani do zakupu innych produktów oferowanych przez daną firmę. Najczęściej jest to zakup pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i ubezpieczenia samego kredytu. W niektórych firmach możemy się także spotkać z tak zwaną opłatą przygotowawczą.

Kredyt 50/50 - kiedy warto się na niego zdecydować?

Wybór formy kredytowania zakupu nowego samochodu nie jest wcale tak łatwy jak mogłoby się nam wydawać. W każdym przypadku konieczne jest dokonanie skrupulatnej analizy plusów i minusów poszczególnych ofert, tak by zdecydować się na tę najbardziej korzystną. Kto zatem powinien się szczególnie zainteresować możliwością zaciągnięcia kredytu 50/50?

Tak jak już wspomniano, kredyt 50/50 jest kierowany przede wszystkim do osób, którym udało się już zgromadzić jakieś środki przeznaczone na zakup nowego auta. Posiadając choćby połowę potrzebnej kwoty możemy od razu nabyć wymarzony pojazd, korzystając właśnie z tej formy pożyczki. Można zatem powiedzieć, iż jest to idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych lub po prostu tych, które muszą nabyć samochód jak najwcześniej, na przykład ze względu na awarię starego auta.

Co ciekawe, część firm sprzedających samochody, ma specjalną ofertę dotyczącą kredytu 50/50 dla tych klientów, którzy chcą się jednocześnie pozbyć swojego starego pojazdu. Mają oni możliwość oddania go w ramach pierwszej raty kredytu. Jak można się domyślić, wszystko zależy jednak od tego jaką wartość ma nasze wysłużone auto. Jeśli jest ona zbyt niska, skorzystanie z takiej oferty nie będzie niestety możliwe.

Kredyt 50/50 - gdzie go szukać?

W dzisiejszych czasach mnóstwo rzeczy możemy załatwić i znaleźć w sieci. Nic dziwnego, że informacji na temat możliwości uzyskania kredytu 50/50 na dobrych warunkach, możemy również szukać w internecie. Tym bardziej, że istnieją specjalne porównywarki ofert dotyczących takiej formy kredytowania i oczywiście strony poszczególnych firm je oferujących.

Jeśli chcemy posiłkować się rzetelnymi informacjami odnośnie tego jak działa kredyt 50/50 forum poświęcone temu tematowi również może być ich świetnym źródłem. Znajdziemy tam wypowiedzi osób, które wzięły taką pożyczkę i przekonamy się jak oceniają one takie posunięcie.

W sytuacji osób, które mają już upatrzony model samochodu, który chciałyby nabyć lub są zdecydowane na produkty określonej firmy, najlepiej jest też skierować się bezpośrednio na strony producentów lub do ich dealerów działających w naszej okolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, aby szybko znaleźć wszystkie niezbędne nam informacje. Może to być na przykład: Opel kredyt 50/50, kredyt 50/50 Suzuki albo Toyota kredyt 50/50, itd. Najważniejsze, by dokładnie przeczytać warunki udzielania tego typu pożyczek przez poszczególne firmy i zdecydować, czy w ostatecznym rozrachunku będzie to dla nas dobra inwestycja.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-08-25

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Prezent ślubny: jaki wybrać? Ile dać na wesele?

Ślub i wesele to olbrzymie wyzwanie nie tylko dla pary młodej. Porządny ból głowy mają również goście, którzy muszą zadbać o odpowiedni prezent ślubny. Ten często wiąże się ze sporym wydatkiem.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.