Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Zaciągnięcie kredytu w banku wymaga od nas nie lada cierpliwości oraz poświęcenia temu zadaniu mnóstwa naszego cennego czasu. Co więcej, nie każdy klient może w ogóle starać się o taką pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, której udzielają firmy pozabankowe. Na czym polegają takie zobowiązania finansowe i jak właściwie działają? Oto garść najistotniejszych informacji.

Pożyczka pod zastaw samochodu - co to?

W przypadku każdego rodzaju kredytu, bez względu na to, czy zaciągamy go w banku, czy w firmie pozabankowej, instytucja nam go udzielająca musi się upewnić, iż będziemy mogli w jakiś sposób spłacić takie zobowiązanie. Potwierdzeniem tego może być stały dochód z legalnych źródeł i dobra historia kredytowa, ale często wymagane może być jedynie zabezpieczenie, na przykład w postaci samochodu. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie mają czasu starać się o kredyt w banku lub też ich dane widnieją w BIK albo toczy się wobec nich postępowanie komornicze.

Trzeba pamiętać o tym, że banki nie udzielają swoim klientom kredytów pod zastaw. Dlatego też, jeśli interesuje nas pożyczka pod zastaw auta, musimy się kierować do którejś z instytucji pozabankowych, którymi są chociażby parabanki. To właśnie takie instytucje są zazwyczaj skore do udzielania tego rodzaju pożyczek. Należy jednak cały czas należy mieć świadomość tego, iż działają one na niemal identycznych zasadach co popularne chwilówki. W tym przypadku jednak pożyczka opiewa na większą kwotę i mamy więcej czasu na jej spłatę.

Pożyczka pod zastaw auta w praktyce

W związku z tym, że pożyczka pod zastaw samochodu jest podobna do chwilówek, umowa jaką podpisujemy jest niemal identyczna. Jedyna różnica polega na tym, iż do podpisania otrzymamy jeszcze dwa dokumenty. Pierwszym z nich jest umowa przewłaszczenia samochodu, dzięki której instytucja udzielająca kredytu staje się właścicielem pojazdu w 51%. Drugi dokument to pełnomocnictwo, poprzez które umożliwiamy wpisanie jako współwłaściciela pojazdu firmę pożyczającą nam pieniądze. Oczywiście w umowie znajduje się też zapis, iż po spłaceniu całości zobowiązania pożyczkodawca przeniesie pełną własność na kredytobiorcę. Stosowne dane muszą znaleźć się również w dowodzie rejestracyjnym. Podpisanie umowy pożyczki będzie miało miejsce w oddziale, wiele instytucji umożliwia jednak załatwienie tej formalności poprzez kuriera, który odwiedzi nas w domu.

Szukasz kredytu lub pożyczki?
  • Jesteś zmęczony szukaniem?
  • Masz dość porównywania i analizowania?
  • Zależy Ci na czasie?

Pożyczka pod zastaw samochodu przez internet

Obecnie załatwiamy mnóstwo swoich spraw poprzez internet. Płacenie rachunków, zakupy, czy komunikacja z rodziną i znajomymi - wszystko to możemy zrobić korzystając z sieci. Nie powinno nas zatem dziwić to, iż pożyczka pod zastaw auta jest jedną z rzeczy, o które możemy zadbać przez internet. Oczywiście wnioski o tego typu wsparcie finansowe możemy zawsze złożyć w sposób tradycyjny, w placówce firmy pozabankowej, z której usług korzystamy. Wypełnianie formularza online jest jednak bardzo proste i możemy to zrobić o każdej porze dnia i nocy, nie ruszając się z domu.

Cały proces składania wniosku o pożyczkę pod zastaw samochodu obejmuje przede wszystkim uzupełnienie wszystkich swoich danych. W tym przypadku jednak, niezwykle istotne jest także przekazanie wszystkich najważniejszych informacji na temat samego samochodu, który stanie się zabezpieczeniem kredytu. Chodzi tutaj o takie dane jak marka i model pojazdu, rocznik jego produkcji numer tablic rejestracyjnych, czy też numery VIN. Decyzji kredytowej można oczekiwać w ciągu 24 godzin od wysłania wniosku.

Warto pamiętać, że firmy oferujące pożyczki tego typu mogą mieć różne wymagania dotyczące pojazdu pod zastaw. W większości przypadków samochód musi mieć kartę pojazdu i opłacone OC. Wiele firm dopuszcza też wyłącznie pojazdy, które nie mają więcej niż 12 lat i oczywiście takie, na których nie ciążą już żadne inne zobowiązania finansowe.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

W przeszłości decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania pod zastaw samochodu oznaczała konieczność jego odstawienia na parking firmy pożyczkowej. Nie było to jednak zbyt dobre rozwiązanie. Dlatego w ostatnich latach zmieniono tę regułę. Dzięki temu wśród ofert poszczególnych instytucji pozabankowych znajduje się również pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

Takie rozwiązanie jest tak naprawdę na rękę zarówno samym instytucjom udzielającym kredytów, jak i osobom decydującym się na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Dla sporej grupy klientów firm pozabankowych, samochód jest podstawowym środkiem transportu, którym mogą dotrzeć chociażby do pracy. Co więcej, dla wielu z nich jest to narzędzie zapewniające im dochód, gdyż są na przykład taksówkarzami. W takiej sytuacji, pozbawienie klienta zarobku, byłoby ogromnym błędem ze strony pożyczkodawcy. Nie tylko znacząco przedłużyłoby to czas spłacania zobowiązania, ale mogłoby także skutkować całkowitym brakiem jego spłaty.

Kredyt pod zastaw samochodu - kiedy warto go zaciągnąć?

Pożyczka pod zastaw auta jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla sporego grona klientów. Opcja ta szczególnie sprawdza się w sytuacji, gdy nasza historia kredytowa nie jest zbyt dobra albo wciąż posiadamy inne zobowiązania finansowe. Wówczas raczej nie możemy liczyć na żaden kredyt w banku, warto jednak przemyśleć pożyczkę pod zastaw.

Można też powiedzieć, że pożyczka w instytucji pozabankowej jest świetną opcją dla klientów, którzy zwyczajnie nie mają czasu na załatwianie zbyt wielu formalności. Tak jak już wspomniano, wystarczy tylko wypełnić formularz online i wysłać go przez internet, aby w krótkim czasie otrzymać decyzję o przyznaniu pożyczki i pieniądze na konto.

Kredyt pod zastaw - samochód lub nieruchomość

Dla wielu klientów pożyczka pod zastaw samochodu może być bezpieczniejszym zobowiązaniem, aniżeli zastawianie swojej hipoteki. Jeśli obawiają się oni, że mogą pojawić się trudności w spłacie takiego zobowiązania, mniej dotkliwa będzie ewentualna utrata samochodu, niż domu.

Niezależnie jednak od tego co wpływa na naszą decyzję o zaciągnięciu pożyczki pod zastaw auta pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z treścią umowy jaką podpisujemy. Mimo wszystko instytucja udzielająca nam kredytu musi zarobić na interesie z nami, dlatego sprawdźmy jaki będzie całkowity koszt takiego zobowiązania.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-02-27

Tani dobry laptop: to możliwe. Najlepszy laptop do 2000 i 1000 zł

Ceny sprzętu komputerowego są bardzo zróżnicowane. Obok drogich rozwiązań dla specjalistów znajdziemy również tanie dobre laptopy tańsze od 2000 zł. Warto przyjrzeć się ofercie producentów.

2020-02-25

Laptopy do 3000. Kupujemy laptop do 3000 zł

Zakup laptopa nie zawsze musi wiązać się z dużymi wydatkami. Warto zapoznać się z rankingiem laptopów do 3000 zł i cieszyć się z niezłego sprzętu za rozsądne pieniądze.

2020-02-20

Ranking laptopów. Wybieramy idealny laptop do pracy i nie tylko

Wybór odpowiedniego laptopa nie należy do łatwych zadań. Olbrzymia liczba dostępnych na rynku opcji przyprawia o zawrót głowy. Znalezienie dobrego laptopa do pracy i innych zastosowań jest jednak możliwe w niemal każdej grupie cenowej.

Remont mieszkania - ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Remont mieszkania potrafi być sporym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza jeśli następuje po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Warto dowiedzieć się, z jakimi kosztami może się wiązać.

Kredyt online - jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Banki zaczęły udzielać klientom kredytów online. Co to jednak właściwie znaczy i czy faktycznie można zaciągnąć taki kredyt przez Internet? Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie można z tego skorzystać.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Ranking smartwatch: jaki smartwatch wybrać?

Rozwój technologii sprawia, że tak naprawdę potrzebujemy coraz bardziej minimalistycznych środków, by w pełni cieszyć się życiem. Jednym z urządzeń tego typu jest smartwatch. Dobry wybór może dać nam olbrzymie możliwości.

Ikona informacji
poradniki