Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Zaciągnięcie kredytu w banku wymaga od nas nie lada cierpliwości oraz poświęcenia temu zadaniu mnóstwa naszego cennego czasu. Co więcej, nie każdy klient może w ogóle starać się o taką  pożyczkę, gdyż posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe. Na czym polegają takie zobowiązania finansowe i jak właściwie działają? Oto garść najistotniejszych informacji.

Pożyczka pod zastaw samochodu - co to?

W przypadku każdego rodzaju kredytu, bez względu na to, czy zaciągamy go w banku, czy w firmie pozabankowej, instytucja nam go udzielająca, musi się upewnić, iż będziemy mogli w jakiś sposób spłacić takie zobowiązanie. Potwierdzeniem tego może być stały dochód z legalnych źródeł i dobra historia kredytowa, ale często wymagane może być jedynie zabezpieczenie, na przykład w postaci samochodu. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie mają czasu starać się o kredyt w banku lub też ich dane widnieją w BIK albo toczy się wobec nich postępowanie komornicze.

Trzeba pamiętać o tym, że banki nie udzielają swoim klientom kredytów pod zastaw. Dlatego też, jeśli interesuje nas pożyczka pod zastaw auta, musimy się kierować do którejś z instytucji pozabankowych, którymi są chociażby parabanki. To właśnie takie instytucje są zazwyczaj skore do udzielania tego rodzaju pożyczek. Należy jednak cały czas mieć świadomość tego, iż działają one na niemal identycznych zasadach co popularne chwilówki. W tym przypadku jednak, pożyczka opiewa na większą kwotę i mamy więcej czasu na jej spłatę.

W związku z tym, że pożyczka pod zastaw samochodu jest podobna do chwilówek, umowa jaką podpisujemy jest niemal identyczna. Jedyna różnica polega na tym, iż do podpisania otrzymamy jeszcze dwa dokumenty. Pierwszym z nich jest umowa przewłaszczenia samochodu, dzięki której instytucja udzielająca kredytu staje się właścicielem pojazdu w 51%. Drugi dokument to pełnomocnictwo, poprzez które umożliwiamy wpisanie jako współwłaściciela pojazdu firmę pożyczającą nam pieniądze. Oczywiście w umowie znajduje się też zapis, iż po spłaceniu całości zobowiązania, pożyczkodawca przeniesie pełną własność na kredytobiorcę.

Pożyczka pod zastaw samochodu przez internet

Obecnie załatwiamy mnóstwo swoich spraw poprzez internet. Płacenie rachunków, zakupy, czy komunikacja z rodziną i znajomymi - wszystko to możemy zrobić korzystając z sieci. Nie powinno nas zatem dziwić to, iż pożyczka pod zastaw auta jest jedną z rzeczy, o które możemy zadbać przez internet. Oczywiście wnioski o tego typu wsparcie finansowe możemy zawsze złożyć w sposób tradycyjny, w placówce firmy pozabankowej, z której usług korzystamy. Wypełnianie formularza online jest jednak bardzo proste i możemy to zrobić o każdej porze dnia i nocy, nie ruszając się z domu.

Cały proces składania wniosku o pożyczkę pod zastaw samochodu obejmuje przede wszystkim uzupełnienie wszystkich swoich danych. W tym przypadku jednak, niezwykle istotne jest także przekazanie wszystkich najważniejszych informacji na temat samego samochodu, który stanie się zabezpieczeniem kredytu. Chodzi tutaj o takie dane jak marka i model pojazdu, rocznik jego produkcji numer tablic rejestracyjnych, czy też numery VIN. Decyzji kredytowej można oczekiwać w ciągu 24 godzin od wysłania wniosku.

Warto pamiętać, że firmy oferujące pożyczki tego typu mogą mieć różne wymagania dotyczące pojazdu pod zastaw. W większości przypadków samochód musi mieć kartę pojazdu i opłacone OC. Wiele firm dopuszcza też wyłącznie pojazdy, które nie mają więcej niż 12 lat i oczywiście takie, na których nie ciążą już żadne inne zobowiązania finansowe.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

W przeszłości, decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania pod zastaw samochodu, oznaczała konieczność jego odstawienia na parking firmy pożyczkowej. Nie było to jednak zbyt dobre rozwiązanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy samochód jest jednym z najważniejszych środków transportu. Dlatego w ostatnich latach zmieniono tę regułę. Dzięki temu wśród ofert poszczególnych instytucji pozabankowych, znajduje się również pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

Takie rozwiązanie jest tak naprawdę na rękę zarówno samym instytucjom udzielającym kredytów, jak i osobom decydującym się na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Dla sporej grupy klientów firm pozabankowych, samochód jest podstawowym środkiem transportu, którym mogą dotrzeć chociażby do pracy. Co więcej, dla wielu z nich jest to narzędzie zapewniające im dochód, gdyż są na przykład taksówkarzami. W takiej sytuacji, pozbawienie klienta zarobku, byłoby ogromnym błędem ze strony pożyczkodawcy. Nie tylko znacząco przedłużyłoby to czas spłacania zobowiązania, ale mogłoby także skutkować całkowitym brakiem jego spłaty.

Kredyt pod zastaw samochodu - kiedy warto go zaciągnąć?

Pożyczka pod zastaw auta jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla sporego grona klientów. Opcja ta szczególnie sprawdza się w sytuacji, gdy nasza historia kredytowa nie jest zbyt dobra albo wciąż posiadamy inne zobowiązania finansowe. Wówczas raczej nie możemy liczyć na żaden kredyt w banku.

Można też powiedzieć, że pożyczka w instytucji pozabankowej jest świetną opcją dla klientów, którzy zwyczajnie nie mają czasu na załatwianie zbyt wielu formalności. Tak jak już wspomniano, wystarczy tylko wypełnić formularz online i wysłać go przez internet, aby w krótkim czasie otrzymać decyzję o przyznaniu pożyczki i pieniądze na konto.

Warto także podkreślić, że dla wielu klientów pożyczka pod zastaw samochodu może być bezpieczniejszym zobowiązaniem, aniżeli zastawianie swojej hipoteki. Jeśli obawiają się oni, że mogą pojawić się trudności w spłacie takiego zobowiązania, mniej dotkliwa będzie ewentualna utrata samochodu, niż domu.

Niezależnie jednak od tego co wpływa na naszą decyzję o zaciągnięciu pożyczki pod zastaw auta pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z treścią umowy jaką podpisujemy. Mimo wszystko, instytucja udzielająca nam kredytu musi zarobić na interesie z nami, dlatego sprawdźmy jaki będzie całkowity koszt takiego zobowiązania.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

2019-08-28

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

2019-08-23

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat - warunki, zarobki, rata

Zmieniający się styl życia i rosnące potrzeby konsumenckie sprawiają, że staramy się ciągle podnosić standard naszego życia, na co nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Nie można się zatem dziwić temu, że coraz większa grupa osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu.

Kredyt samochodowy 50/50 - oferta, warunki

Jednym z popularniejszych produktów pozwalających na finansowanie zakupu samochodu jest kredyt 50/50. Na czym dokładnie polega i czy warto się nim w ogóle zainteresować?

Jak działa kredyt oddłużeniowy (dla bardzo zadłużonych)?

Wbrew pozorom nie jest trudno wpaść w spiralę zadłużeń. Niespodziewane wydatki, które spadają na nas jak grom z jasnego nieba są w stanie mocno namieszać w budżecie domowym. Problemy ze spłatą jednego zadłużenia generują kolejne i tak w kółko.

Ikona informacji
poradniki