Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Smartfony i tablety coraz częściej są w stanie zastąpić nam mnóstwo innych, zdecydowanie większych urządzeń. Wiele z nich korzysta z systemu Android. Warto dowiedzieć się, czym są karty Google Play.

Kiedyś mogliśmy jedynie pomarzyć o małych, mieszczących się w kieszeni czy torebce urządzeniach, dzięki którym będziemy w stanie komunikować się z innymi, dokonywać płatności zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, oglądać najnowsze filmy, robić zdjęcia, słuchać muzyki czy czytać książki. Lista funkcjonalności jest bardzo, bardzo długa. Właściwie trzeba by jej poświęcić serię artykułów, a nawet to nie wyczerpałoby tematu. Te wszystkie możliwości drzemią w naszym smartfonie. Oczywiście nie wyobrażamy sobie korzystania z niego bez aplikacji dostępnych – w przypadku urządzeń z systemem Android – w sklepie Google Play. Część z nich otrzymujemy bezpłatnie, za inne trzeba będzie zapłacić. Do naszej dyspozycji pozostaje jednak kilka opcji regulowania rachunków. Jedną z nich jest kod Google Play, który gwarantuje wysokie bezpieczeństwo, a korzystanie z niego jest bardzo łatwe. Karta podarunkowa Google Play może stać się także znakomitym pomysłem na prezent.

Karta Google Play: łatwe doładowanie Google Play (fot. Pixabay / Pexels)

Google Play: karta podarunkowa czy płatnicza?

Aby korzystać z pełni możliwości, które daje sklep Google Play, należy dodać do niego wybraną metodę płatności. Pod tym względem możemy cieszyć się jednak sporą elastycznością i wybierać spośród 4 opcji:

  • Karta kredytowa lub karta debetowa: chociaż niemal każdy z nas posiada w portfelu przynajmniej jeden z tych plastików, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z pełni możliwości, które oferują. Jedną z nich jest automatyczna płatność w serwisach takich jak Google Play. Wystarczy, że udostępnimy serwisowi dane karty, takie jak jej numer oraz kod CVV/CVC, a środki będą automatycznie pobierane z konta. To oczywiście olbrzymie udogodnienie, z drugiej strony często nie sprzyja jednak racjonalnemu zarządzaniu finansami oraz budzi obawy dotyczące bezpieczeństwa powierzanych usługodawcy danych.
  • Karta Paysafecard: coraz większą popularnością cieszą się również karty Paysafecard, które możemy zakupić w niemal 50 000 punktów na terenie całego kraju. Z ich pomocą doładowujemy swój wirtualny portfel i możemy do woli korzystać ze środków także w Google Play. Dzięki tej metodzie nie musimy dzielić się z nikim danymi czy to karty, czy konta osobistego. Zyskujemy więc pełne bezpieczeństwo, kontrolę nad wydatkami oraz anonimowość.
  • Konto PayPal: Google Play umożliwia również korzystanie z serwisu PayPal. Możemy używać go w różny sposób: zarówno jako wirtualny portfel zasilany przelewem, jak i w charakterze pośrednika pobierającego środki z naszej karty płatniczej (możemy wówczas liczyć także na chargeback, czyli obciążenie zwrotne w przypadku transakcji, które nie poszły po naszej myśli).
  • Kod Google Play: w tysiącach sklepów stacjonarnych i internetowych kupimy również karty Google Play, zasilające konto na określoną kwotę. Dzięki temu – podobnie jak w przypadku PaySafeCard – zyskamy dostęp do szybkich, bezpiecznych i łatwych płatności, które nie będą wiązały się z koniecznością dzielenia się informacjami dotyczącymi naszych finansów. Karta podarunkowa Google Play to także znakomity sposób na obdarowanie bliskiej nam osoby.

Potrzebujesz nowego sprzętu? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 4000 zł

Co daje Google Play?

Smartfony korzystające z systemu Android to potężne urządzenia, które na dobrą sprawę mogą zastąpić wiele zdecydowanie bardziej rozbudowanych i – co najważniejsze – zdecydowanie mniej mobilnych sprzętów. W znacznej mierze odpowiadają za to aplikacje i inne pliki dostępne w Google Play. Znajdziemy w nim m.in.:

  • Zaawansowane aplikacje: to oczywiście serce całego systemu Android. Bez apek nie wyobrażamy sobie zarządzania finansami, komunikacji z innymi czy regulowania formalności. Z drugiej strony dostarczają nam także rozrywki, wspierają trening, pozwalają prowadzić zdrowy tryb życia, nadzorować dietę czy dostosowywać smartfon do naszych oczekiwań. Funkcjonalności jest bardzo dużo. Za część z nich trzeba będzie jednak zapłacić. Bez problemu zrobimy to przy użyciu doładowania Google Play.
  • Wciągające gry: podzespoły naszych smartfonów czy tabletów, choć ukryte w niepozornych gabarytach urządzeń, pozwalają na wciągającą rozrywkę i ogrywanie coraz bardziej zaawansowanych tytułów. W końcu o takich parametrach jeszcze od niedawna mogliśmy pomarzyć nawet w naszych komputerach. Z pomocą karty Google Play możemy kupować zarówno gry, jak i liczne dodatki do nich. Aby przenieść się do świata wirtualnej rozgrywki, nie musimy więc koniecznie kupować laptopa gamingowego albo konsoli. Wystarczy smartfon i proponowana przez Google Play karta, pozwalająca na spełnianie marzeń.
  • Najnowsze filmy: w ramach platformy Google Play możemy również obejrzeć filmowe hity, w tym te, które jeszcze do niedawna gościły na ekranach kin. Przy tym kuszą zwłaszcza atrakcyjną ceną: większość z nich będzie zdecydowanie tańsza od biletu. Co ważne: wykorzystując w ten sposób kartę Google Play, możemy urządzić sobie seans zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i telewizorze czy komputerze.
  • Ciekawe e-booki: smartfony i tablety często zastępują nam tradycyjne książki, które choć kryją w sobie magię, są często mało poręczne lub trudne do dostania na zawołanie. W zasobach Google Play znajduje się natomiast wiele interesujących tytułów, które możemy zdobyć w mgnieniu oka.

Jak korzystać z karty Google Play?

Co najważniejsze: korzystanie z doładowania Google Play jest bardzo proste. Przy tym opcja ta jest dostępna również dla osób, które nie posiadają konta bankowego czy kredytówki. Wystarczy, że kupimy kartę Google Play, a następnie wprowadzimy umieszczony na niej kod w dedykowanym oknie przeglądarki. Ze środków można korzystać natychmiast, a cała procedura zabiera zaledwie kilka sekund.

Gdzie kupić doładowanie Google Play?

Z punktu widzenia użytkowników szczególnie ważne jest jednak to, że zakupu karty podarunkowej Google Play dokonać można w dziesiątkach tysięcy punktów na terenie całego kraju. Znajdziemy je m.in. w sklepach sieci Żabka, Empik, kioskach inMedio, Relay i Kolporter, hipermarketach Auchan, Tesco, Carrefour czy na stacjach Circle K. W praktyce: karty Google Play znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki i w ciągu kilku chwili jesteśmy w stanie dokonać dzięki nim doładowania Google Play.

Karta podarunkowa Google Play: znakomity prezent

Warto pomyśleć o karcie podarunkowej Google Play jako o znakomitym sposobie na prezent nie tylko dla osób, które na co dzień korzystają z urządzenia wykorzystującego system Android. Z funkcjonalności sklepu czerpać przyjemność mogą również użytkownicy iOS, komputerów i telewizorów. Karta Google Play to przepustka do świata najnowszych, wciągających produkcji, warto więc podarować ją bliskiej nam osobie lub np. ułatwić dziecku dostęp do najnowocześniejszych aplikacji edukacyjnych, filmów i książek.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-06-05

Jak zapłacić mandat? Zapłata mandatu przez Internet

Otrzymanie mandatu karnego to niemiłe doświadczenie. Nie kończy jednak całej sprawy. Trzeba jeszcze dowiedzieć się, jak zapłacić mandat i uregulować zobowiązanie, aby uniknąć dalszych konsekwencji.

2020-06-03

Zakup samochodu: na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu w wielu przypadkach staje się spełnieniem marzeń. Nie kończy jednak wcale procedur, przez które musi przejść nabywca. Warto dowiedzieć się, na co należy się przygotować.

2020-06-03

Przeniesienie kredytu do innego banku: jak to zrobić i kiedy się opłaca?

W wielu sytuacjach może okazać się, że przeniesienie kredytu do innego banku pozwoli na osiągnięcie wymiernych korzyści. Warto dowiedzieć się, jak to zrobić i kiedy jest to opłacalny krok.

Fundusz sprawiedliwości. Kto może liczyć na wsparcie?

Ofiary przestępstw mogą liczyć na różnego typu wsparcie ze strony państwa. Jedną ze sztandarowych propozycji jest fundusz sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Udane wakacje w Polsce. Gdzie wybrać się na wczasy w Polsce?

Chociaż często nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki, wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane. Warto poznać ciekawe miejsca i atrakcje, które zapewnią odpowiedni wypoczynek.

Odrzucenie spadku. Jak uniknąć dziedziczenia długów?

Osoby, które otrzymują spadek, muszą zdawać sobie sprawę, że odziedziczyć można nie tylko majątek, ale również długi. Odrzucenie spadku umożliwia uniknięcie spłaty zobowiązań zaciągniętych przed spadkodawcę.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Ikona informacji
poradniki