Nic nie sugeruję. Straty na spółkach robię gdy mam do zapłacenia podatek i zamiast podatku wolę szukać dołka na spółkach które chcę mieć w porfelu ale nie kupiłem ich w dołku - więc jeżeli ich cena spada - mogę sprzedać (na stracie) i ponownie je odkupić. Na dywidendowych jest łatwiej bo wiadomo, że po odcięciu będą znacznie tańsze. Warunkiem powodzenia jest wcześniejszy znaczny zysk - a więc podatek do zapłacenia oraz bezprowizyjny handel. Mam kilka kont maklerskich ale optymalizację (straty) robię na xtb.
Na Cognorze już ładnie (jak na moje możliwości) zarobiłem i pamiątkowy pakiet 4k akcji zamierzam trzymać. No chyba, że np będzie kolejna zwała na Bowimie - to połowę Cognora zamknę.