. Dlatego spekuluję za pośrednictwem xtb.
Każdy może sobie sam wypracować sposób tzw. "optymalizacji" podatku niekoniecznie posiadając konto w XTB, ja nie mam i od jakiegoś czasu to robię.... sztuka polega na tym, żeby mieć zarobek a finalnie na PIT 8 stratę, którą to można odliczać z 5 lat a więc jak się nie uda w jednym to w drugim itd. , fakt, że przy tzw. odcięciach można to zrobić najłatwiej ale są inne sposoby też... trzeba tylko stracić trochę czasu obserwując notowania, to już wyższa szkoła jazdy, polecam każdemu bo po co płacić podatek, które politycy z uporem maniaka utrzymują