W tym roku jestem na plusie około 90-100k (z zamkniętych pozycji).
Mialem średnią na Cognorze 10. Wezmę dywidendę. Po odcięciu wywalam mój pakiet że stratą np 2 zł na akcji.
Mój zysk z giełdy zmniejszył się o 10k.
Zapłacę 2k podatku mniej, mam tanie akcje i za chwilę wezmę dywidendę.
W xtb nie placę prowizji za sprzedaż - ponowne kupno akcji.
W poprzednim roku wycinałem zysk (podatek) a kasowałem dywidendy - przy nieoptymalnym kursie.
Musisz mieć zysk aby było z czego ciąć i brak prowizji za transakcje. Dlatego spekuluję za pośrednictwem xtb.