Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,30 zł , zmiana od tamtej pory: -56,73%

Re: Kurs ABC w 2016r

Zgłoś do moderatora
devil, jest prawie połowa lutego,
prezeska we wszelkich wywiadach niemal otwartym tekstem mówi - jak po półoczu 2015 - że będzie hiper dobrze i najlepiej wobec konkurencji, a jest, co jest: ZEROWY POPYT

od dawna, poza mieleniem waloru i podbijaniem kursu na małymi paczkami, popytu wciąż nie ma,
ŻADEN INSIDER od dawna nic nie kupił, nawet gdy było ponizej 3 zeta...

data jest wciąź spółką nieatrakcyjną, bo na brak popytu i napierającą podaż ma wciąż wpływ nie tyle sam długoterminowy trend spadkowy (choć też!), co przede wszystkim:
- manipulacje podbitkowe w rysowaniu swieczek, 
- stała znikoma ilość kupujacych 
- mały wolumen, 
- mielenie walorem dla podtrzymania kursu, 
- manipulacyjne (dla robienia wrażenia popytu) ustawianie pozorowanych zleceń kupna ustawianych o kilka półek niżej i systematycznie przesuwanych w miare opadania kursu. 

Gdyby faktycznie ktoś chciał walor skupować, z łatwością zbiłby kurs do ważnego technicznie poziomu 3,00-2,98 i tam zebrałby sporo...

Inna sprawa, ze do tego oczywiście dochodzi pechowo ogólna rynkowa bessa i brak zainteresowania rynku sektorem IT. 

Ale spore niebezpieczeństwo (niezależni od wyników spóki) tkwi we wprowadzeniu podatku od e-handlu.

No i kilka innych wcześniejszych czynników, o których już pisałem:
- ucieczka kilku podprogowych fundów (i to przed raportem!)
- brak pozytywnych reakcji rynku na prognozy, raporty i dywidendy
- dwukrotny brak powrotu kursu do poziomu sprzed odcięcia dywidendy i niewyrównanie strat dywidendami strat na różnicy kursowej
- dominacja mci i fundów w akcjonariacie oraz spadek zainteresowania rynku akcjami mci
- beznadziejne relacje spółki z akcjonariuszami (niedotrzymywanie obietnic), obiecywani lepszych wyników od konkurencji (a okazało się przeciwnie)
- nieudane próby sprzedaży daty przez mci
- dziwne sesje z niezrozumiałą demonstracją mega wolumenu przy zabetonowanym kursie...

Kto uważnie śledzi spółkę, temu dzisiejsza (i ostatnie) sesje pokazują wiele sygnałów ostrzegawczych, by ostrożnie podejmować decyzje inwestycyjne, aby nie zostać filantropem-kapitałodawcą...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.