devil, jest prawie połowa lutego,
prezeska we wszelkich wywiadach niemal otwartym tekstem mówi - jak po półoczu 2015 - że będzie hiper dobrze i najlepiej wobec konkurencji, a jest, co jest: ZEROWY POPYT
od dawna, poza mieleniem waloru i podbijaniem kursu na małymi paczkami, popytu wciąż nie ma,
ŻADEN INSIDER od dawna nic nie kupił, nawet gdy było ponizej 3 zeta...
data jest wciąź spółką nieatrakcyjną, bo na brak popytu i napierającą podaż ma wciąż wpływ nie tyle sam długoterminowy trend spadkowy (choć też!), co przede wszystkim:
- manipulacje podbitkowe w rysowaniu swieczek,
- stała znikoma ilość kupujacych
- mały wolumen,
- mielenie walorem dla podtrzymania kursu,
- manipulacyjne (dla robienia wrażenia popytu) ustawianie pozorowanych zleceń kupna ustawianych o kilka półek niżej i systematycznie przesuwanych w miare opadania kursu.
Gdyby faktycznie ktoś chciał walor skupować, z łatwością zbiłby kurs do ważnego technicznie poziomu 3,00-2,98 i tam zebrałby sporo...
Inna sprawa, ze do tego oczywiście dochodzi pechowo ogólna rynkowa bessa i brak zainteresowania rynku sektorem IT.
Ale spore niebezpieczeństwo (niezależni od wyników spóki) tkwi we wprowadzeniu podatku od e-handlu.
No i kilka innych wcześniejszych czynników, o których już pisałem:
- ucieczka kilku podprogowych fundów (i to przed raportem!)
- brak pozytywnych reakcji rynku na prognozy, raporty i dywidendy
- dwukrotny brak powrotu kursu do poziomu sprzed odcięcia dywidendy i niewyrównanie strat dywidendami strat na różnicy kursowej
- dominacja mci i fundów w akcjonariacie oraz spadek zainteresowania rynku akcjami mci
- beznadziejne relacje spółki z akcjonariuszami (niedotrzymywanie obietnic), obiecywani lepszych wyników od konkurencji (a okazało się przeciwnie)
- nieudane próby sprzedaży daty przez mci
- dziwne sesje z niezrozumiałą demonstracją mega wolumenu przy zabetonowanym kursie...
Kto uważnie śledzi spółkę, temu dzisiejsza (i ostatnie) sesje pokazują wiele sygnałów ostrzegawczych, by ostrożnie podejmować decyzje inwestycyjne, aby nie zostać filantropem-kapitałodawcą...