Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,60 zł , zmiana od tamtej pory: 217,11%

Re: KGHM zabepiecza 8 % produkcji

Zgłoś do moderatora
"Za cenę zawarcia kontraktów mają pewność zakładanej rentowności" - niezłe :DD

Tyle że w przedstawionym modelu to spółka zabezpiecza sobie jedynie marżę na sprzedaży. Przy wzrostach cen kontraktów na PB ta marża znika i pojawiają się straty. Jeżeli ceny sprzedaży wyrobów są ustalane na podstawie ceny LME + marża przerobowa a ceny zakupu też w stosunku do cen LME to po co spółka zabezpiecza marże ? Tu marża jest zabezpieczona samoczynnie.

Transakcje na kontraktach terminowych w przypadku Orła to czysta spekulacja i niczego nie zabezpiecza. Skutki tej spekulacji mogą być różne ale jak widać w osiągnięciach z tego roku spółka na tej zabawie straciła ( nie zarobiła ) już prawie 5 mln PLN. Obserwując sytuację na rynku ołowi wyniki na "zabezpieczeniach" w IV kw. mogą być jeszcze gorsze niż za III kw. narastająco.

PS. Wyjście ING jakoś bardzo pasuje do bieżącej sytuacji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY -0,82% 24,10 2021-10-15 16:47:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.