Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,60 zł , zmiana od tamtej pory: 217,11%

Re: KGHM zabepiecza 8 % produkcji

Zgłoś do moderatora

Wszystko się koledze pokiełbasiło. Kupując surowiec zawierają forwarda na LME w terminie zbliżonym do terminu sprzedaży (tj. pewnie ok. 3 m-cy). Sprzedaż jest według cen LME+marża przerobowa. Dochodzi jeszcze zabezpieczenie walutowe. Gdzie tu jest niewiadoma, jak w momencie zakupu surowca wszystkie czynniki są praktycznie znane. Za cenę zawarcia kontraktów mają pewność zakładanej rentowności. Na rynku wzrostowym PB/PLN mają straty na zabezpieczeniach i odwrotnie, na spadkowym realizują zyski. KGHM ma tą opcję, że forwardy na LME mogą być zawierane na teoretyczny okres 123 m-cy i generalnie miedź ma znacznie większą płynność niż ołów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY -0,82% 24,10 2021-10-15 16:47:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.