Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,42 zł , zmiana od tamtej pory: 235,58%

Re: Geniusze a nawet orły :)

Zgłoś do moderatora
Z całym szacunkiem to niby na czym polega to "zabezpieczenie" w przypadku Orła ?
Zabezpiecza wartość sprzedaży przy zmiennych kosztach surowca czyli nie zabezpiecza najważniejszego dla spółki czyli zysku.

Orzeł to nie KGHM. Nie jest producentem pierwotnego metalu o stałych kosztach jego produkcji. Spółka zarabia na marży przerobowej a podstawowym kosztem jest kosz zakupu złomu akumulatorowego. Zarówno ceny sprzedaży wyrobów jak i ceny zakupu wsadu są skorelowane z ceną ołowiu na LME jakie to więc zabezpieczenie dla spółki jeżeli "zabezpiecza" tylko ceny sprzedaży ?

Co do zabezpieczeń KGHM to sprawdzę ale wątpię by zabezpieczali więcej niż 50% produkcji. Powtórzę że w przypadku KGHM zabezpieczenie ceny miedzi i srebra ma sens ponieważ przy stałych kosztach wytworzenia zabezpieczenie wartości sprzedaży zabezpiecza jakiś zysk lub minimalizuje stratę. W przypadku Orała to czyta spekulacja przez którą spółka w tym roku może stracić większość zysku a może i wpaść w straty.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY 0,00% 24,90 2021-10-26 16:47:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.