Do wynajęcia w Warszawie jest 3,86mln mkw.biur. Równocześnie powstają obiekty z kolejnymi 545tyś.mkw z czego w 2013r do użytku zostanie oddane 320 tyś mkw do tej pory została wynajęta połowa tej powierzchni. Liczba pustostanów wzrosła prawie o jedną trzecią. Przewagą powstających biurowców jest ich nowość . Najemców tracą stare budynki. Więc nie jest tak kolorowo panowie i panie