Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,30 zł , zmiana od tamtej pory: -1,92%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
15.02.2022, Warszawa (PAP) - Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin liczy, że dzięki wydzieleniu aktywów węglowych spółki energetyczne będą mogły pozyskać finansowanie z amerykańskich instytucji finansowych."Z dużym zainteresowaniem spotkała się informacja, że polskie spółki energetyczne zostaną oczyszczone z aktywów węglowych, że już w tej chwili na łamach rządu jest procedowany projekt wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych. Spółki energetyczne będą mogły pozyskiwać finansowanie również ze strony podmiotów finansowych amerykańskich. Chcemy, by tak było. Mamy nadzieję, że informacja, która została bardzo dobrze przyjęta będzie zachętą, by do takich inwestycji dochodziło" - powiedział dziennikarzom Sasin, który we wtorek w Nowym Jorku spotkał się z zarządem Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych.W poniedziałek wicepremier rozmawiał w Waszyngtonie m.in. z amerykańską minister energii Jennifer Granholm oraz szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą.Jak poinformował Sasin we wtorek wieczorem w TVP, rozmowa z MFW dotyczyła możliwego wsparcia dla transformacji energetycznej w Polsce.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,16 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.