Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,42 zł , zmiana od tamtej pory: -3,50%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
PKN Orlen: Banki są zainteresowanie współfinansowaniem bloków gazowych 
24 sty 2022, 14:08

Warszawa, 24.01.2022 (ISBnews) - PKN Orlen odnotował duże zainteresowanie banków finansowaniem dla budowy elektrowni Ostrołęka C /ENERGA ma 51 % w spółce /i spodziewa się podobnego zainteresowania także w przypadku dwóch kolejnych projektów bloków gazowych, poinformował dyrektor wykonawczy ds. energetyki Jarosław Dybowski."Przetestowaliśmy, jakie są możliwości finansowania budowy Ostrołęki. Jesteśmy po wygranej aukcji rynku mocy - mamy dwa kontrakty mocowe, na Ostrołękę i na Grudziądz. Przy wsparciu z rynku mocy, oczywiście, te projekty się bronią" - powiedział Dybowski podczas panelu na Ogólnopolskim Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym PowerPol."Zainteresowanie banków przerosło nasze oczekiwania, jeśli chodzi o Ostrołękę. Spodziewamy się podobnego zainwestowania przy Grudziądzu. I jeżeli pospieszymy się z projektem Gdańska, a wszystko wskazuje na to, że chcemy to zrobić w szybkim tempie, to również jeszcze apetyt banków na finansowanie projektów gazowych będzie" - dodał.Zapewnił też, że elektrownia Ostrołęka C będzie wybudowana w 2026 r.

https://stooq.pl/n/?f=1465108

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,16 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.