Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,61 zł , zmiana od tamtej pory: -5,91%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Polska potrzebuje mocy gazowych do uzupełniania wyłączanych bloków węglowych.
Orlen, Lotos i Energa przedłużają czas obowiązywania listu intencyjnego w sprawie budowy elektrowni gazowej o mocy około 450 MW w Gdańsku, który ma równoważyć dostawy energii ze źródeł odnawialnych. Spółki mają ustalić sposób finansowania, warunki prawne i techniczne oraz umowę o stworzeniu joint venture. Orlen ma także ustalić do końca 2022 roku z Energą i PGNiG warunki współpracy przy nowym bloku gazowym w Ostrołęce w ramach projektu Elektrownia Ostrołęka C.
Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku zakłada stopniowe odchodzenie od węgla na rzecz duetu gazowo-odnawialnego, który zostanie wsparty w latach trzydziestych energetyką jądrową.
9 miliardów dostanie ENERGA tylko z rozstrzygniętej aukcji rynku mocy rok 2026 a jeszcze należy pamiętać o wygranych przez ENERGA aukcjach za wcześniejsze lata co powoduje że ta kwota jest jeszcze większa oraz mieć na uwadze jeszcze przyszłe aukcje które ENERGA wygra,a tam
CCGT GDAŃSK około 450 MW zapewne zgłoszą do aukcji rynku mocy w roku 2027 i w okresie 17 lat dostaną z tego tytułu minimum 3 mld darmowej kasy -Pokrywa to z nawiązką koszt budowy / spłatę rat kredytowych i jeszcze zostanie a jeszcze zyski ze sprzedaży energii tez będą .Oczywiście jeśli Energa będzie mieć np. tylko 50 % udział w tym projekcie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,16 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.