Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,15 zł , zmiana od tamtej pory: -0,14%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
02 lutego 2022 -Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa elektrowni gazowej Ostrołęka C - zapowiada Orlen. To drugie podejście do wybudowania bloku energetycznego w naszym mieście: pierwsze zakończyło się węglową klęską.31 stycznia 2022 r. marszałek województwa mazowieckiego zatwierdził projekt robót geologicznych w celu określenia warunków geologiczno-inżynierskich dla zadania inwestycyjnjego "budowa przyłącza gazowego na potrzeby źródła wytwórczego CCGT w Elektrowni Ostrołęka C". Czy to oznacza, że budowa elektrowni Ostrołęka C jest już na horyzoncie?Jak informuje "Dziennik", na konferencji prasowej padła informacja, że budowa bloku Ostrołęka C na gaz ruszy jeszcze w 2022 roku i ma zakończyć się w roku 2025. Wartość budowy to ok 2,5 miliarda złotych.- Rozwój energetyki gazowej jest jednym z priorytetów Grupy Energa. Jednostki zasilane gazem ziemnym pozwolą na bezpieczne bilansowanie krajowego systemu elektroenergetycznego do momentu, w którym Polska osiągnie docelowy miks energetyczny złożony ze źródeł odnawialnych i jądrowych.

https://www.eostroleka.pl/orlen-zapowiada-budowa-elektrowni-gazowej-w-ostrolece-ruszy-jeszcze-w-tym-roku,art93473.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,14 2023-02-07 17:01:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.