Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,30 zł , zmiana od tamtej pory: -2,19%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Warszawa, 02.02.2022 (ISBnews) - Budowa bloku gazowego o mocy 745 MWe netto w Ostrołęce ruszy w tym roku i zakończy się zgodnie z planem w 2025 roku, poinformowała dyrektor wykonawcza ds. strategii PKN Orlen Iwona Waksmundzka-Olejniczak.
Wartość budowy bloku gazowego w Ostrołęce to ok. 2,5 mld zł."W tym roku zostanie podpisana umowa inwestycyjna na blok gazowy w Grudziądzu i przygotowujemy się do wyjścia na rynek w sprawie bloku gazowego w Gdańsku" - zapowiedział też prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

https://stooq.pl/n/?f=1466744

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z rozstrzygniętej aukcji rynku mocy rok 2026 przy założeniu że 100 % będzie mieć udziałów w tych spółkach

łączne przychody w okresie 17 lat wyniosą minimum 4,73 mld zł dla spółki CCGT Ostrołęka
łączne przychody w okresie 17 lat wyniosą minimum 3,52 mld zł dla spółki CCGT Grudziądz.
zobaczymy ile % udziałów będzie dla ENERGA a ile dla partnerów
a jeszcze należy pamiętać o wygranych przez ENERGA aukcjach za wcześniejsze lata co powoduje że ta kwota jest jeszcze większa oraz mieć na uwadze jeszcze przyszłe aukcje które ENERGA wygra

Z wspomnianych dziewięciu miliardów darmowej kasy którą dostanie spółka ENERGA dla spółki CCGT Ostrołęka w okresie 17 lat przypada minimum 4,73 mld zł a według portalu wysokienapiecieWartość budowy elektrowni gazowo-parowej (CCGT) Ostrołęka o mocy 745 MWe netto ma wynieść szacunkowo ok. 2,5 mld czyli koszt budowy o 2 miliardy mniej niż ta inwestycja dostanie z rynku mocy

co do przyszłych aukcji rynku mocy to mamy CCGT GDAŃSK około 450 MW zapewne zgłoszą do aukcji rynku mocy w roku 2027 i w okresie 17 lat dostaną z tego tytułu minimum 3 mld darmowej dodatkowej kasy do wspomnianych 9 miliardów -Pokrywa to z nawiązką koszt budowy / spłatę rat kredytowych i jeszcze zostanie a jeszcze zyski ze sprzedaży energii tez będą .Oczywiście może być ze Energa nie będzie mieć w CCGT GDAŃSK100% udziałów

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,14 2023-02-07 17:01:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.