Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,68 zł , zmiana od tamtej pory: -6,77%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Informacja Prezesa URE nr 2/2022 w sprawie ogłoszenia ostatecznych wyników aukcji głównej na rok dostaw 2026
Pliki do pobrania
Informacja PURE nr 2/2022 pdf, 804.96 KB, 07.01.2022 

https://www.ure.gov.pl/ftp/pliki/1001AukcjaMocy.jpg

Rynek mocy
Jednym z powodów przygotowania regulacji tworzących zachęty inwestycyjne do budowy nowych i modernizacji istniejących jednostek wytwórczych była potrzeba zapobieżenia sytuacji niedoboru energii elektrycznej w przyszłości. a. Przepisy te mają również na celu aktywizację zarządzania zużyciem energii i uelastycznienie popytu na energię elektryczną. I właśnie dla realizacji tych celów powstało nowe rozwiązanie regulacyjne - rynek mocy.
Wprowadzenie rynku mocy oznacza zmianę architektury rynku energii z jednotowarowego, na rynek dwutowarowy, gdzie transakcjom kupna-sprzedaży podlega nie tylko wytworzona energia elektryczna, ale również moc dyspozycyjna netto, czyli gotowość do dostarczania energii do sieci.
Wybór jednostek rynku mocy, które za odpowiednim wynagrodzeniem oferują nową usługę, dokonywany jest w wyniku aukcji

https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/10045,Prezes-URE-oglosil-wyniki-aukcji-glownej-rynku-mocy-na-dostawy-w-2026-roku.html

ENERGA aktualnie C/Zysk operacyjny tylko1,98 C/Z 2,62 a C/WK tylko 0,32 z kwartału na kwartał wskaźniki będą jeszcze lepsze a w ESPI emitenta ENERGA Przyjęcie Strategicznego Planu Rozwoju Grupy Energa na lata 2021-2030 mamy stwierdzenie że
Planowane jest, że realizacja celów SPR przełoży się na wzrost skonsolidowanego wyniku EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację oraz odpisy aktualizujące wartość niefinansowych aktywów trwałych) w 2030 roku o ponad 60% w porównaniu do 2020 roku.- mój dopisek mając na uwadze darmową kasę z rynku mocy z wygranych aukcji i inne okoliczności to moim skromnym zdaniem wzrost wzrost EBITDA znacznie przekroczy prognozowane 60 %

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,16 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.