• gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    czyżby grubas się wypróżnił ?? były duże obroty i może już go nie ma ?? i co teraz będziemy rosnąć czy stagnacja. Widzę dziury do 3,37 a to znaczy że dopiero na wyższych półkach ktoś siedzi...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    chyba nigdy nie było grubasa, tylko było zwykłe przewalanie dla podtrzymania iluzji płynnosci

    gdyby był jakiś grubas (obojetnie z której strony), byłby komunikat o zmianie udziałów

    stawiam na mielenie między mci i datą, ew. animator czasem zadziałał...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~janek [37.47.0.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 10:03 ~devilek napisał(a):
    > czyżby grubas się wypróżnił ?? były duże obroty i może już go nie ma ?? i co teraz będziemy rosnąć czy stagnacja. Widzę dziury do 3,37 a to znaczy że dopiero na wyższych półkach ktoś siedzi...

    Zmartwiłeś mnie swoimi spostrzeżeniami, bo to może oznaczać że już sobie w dół nie uśrednię :))))))
    Ale przy okazji przyszłej dywidendy i tak dokupię , o ile nie będzie już ponad 7 zlotych :))))))
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~ciekawe [178.43.5.*]
    po co tobie dywidenda ? jak co dywidendę - jest gorzej w zeszłym roku spólka była po ok 4 zł teraz jest po 3,30 stracone ok 70 gr Dywidendy było ile 36 gr? Więc realna strata jest oh 34 gr I jeszcze z dywidendy oddajesz podatek mimo że realnie straciłeś- jaki sens ma kupno pod dywidendę?
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~janek [37.47.0.*]
    Tak, tak wiem :)))))
    Płacenie dywidendy jest złem :)))))
    I dlatego przyjmę tego "zła" jak najwięcej :)))))))
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~hehe [178.43.5.*]
    to przyjmuj oby za rok akcje nie były po 2 zł bo tej dywidendy na wyrównanie strat ci nie wystarczy :-))))
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Oby były po 2 złote to za te same pieniądze więcej kupię :))))))
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 13:34 ~hehe napisał(a):
    > to przyjmuj oby za rok akcje nie były po 2 zł bo tej dywidendy na wyrównanie strat ci nie wystarczy :-))))

    Autor: ~ciekawe [178.43.5.*] 2015-09-09 11:04
    Opublikowano przy kursie:  3,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

    po co tobie dywidenda ? jak co dywidendę - jest gorzej w zeszłym roku spólka była po ok 4 zł teraz jest po 3,30 stracone ok 70 gr Dywidendy było ile 36 gr? Więc realna strata jest oh 34 gr I jeszcze z dywidendy oddajesz podatek mimo że realnie straciłeś- jaki sens ma kupno pod dywidendę?

    trafne uwagi
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    > Dnia 2015-09-09 o godz. 13:34 ~hehe napisał(a):
    > > to przyjmuj oby za rok akcje nie były po 2 zł bo tej dywidendy na wyrównanie strat ci nie wystarczy :-))))

    > Autor: ~ciekawe [178.43.5.*] 2015-09-09 11:04
    > po co tobie dywidenda ? jak co dywidendę - jest gorzej w zeszłym roku spólka była po ok 4 zł teraz jest po 3,30 stracone ok 70 gr Dywidendy było ile 36 gr? Więc realna strata jest oh 34 gr I jeszcze z dywidendy oddajesz podatek mimo że realnie straciłeś- jaki sens ma kupno pod dywidendę?

    niektórzy wbrew faktom zrozumieć nie mogą, że z dywidendą i uśrednianiem można być w plecy
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 16:19 ~wykres napisał(a):

    > > Dnia 2015-09-09 o godz. 13:34 ~hehe napisał(a):
    > > > to przyjmuj oby za rok akcje nie były po 2 zł bo tej dywidendy na wyrównanie strat ci nie wystarczy :-))))
    >
    > > Autor: ~ciekawe [178.43.5.*] 2015-09-09 11:04
    > > po co tobie dywidenda ? jak co dywidendę - jest gorzej w zeszłym roku spólka była po ok 4 zł teraz jest po 3,30 stracone ok 70 gr Dywidendy było ile 36 gr? Więc realna strata jest oh 34 gr I jeszcze z dywidendy oddajesz podatek mimo że realnie straciłeś- jaki sens ma kupno pod dywidendę?
    >
    > niektórzy wbrew faktom zrozumieć nie mogą, że z dywidendą i uśrednianiem można być w plecy

    Tak swoją drogą szkoda dzieciaka...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 10:03 ~devilek napisał(a):
    > czyżby grubas się wypróżnił ?? były duże obroty i może już go nie ma ?? i co teraz będziemy rosnąć czy stagnacja. Widzę dziury do 3,37 a to znaczy że dopiero na wyższych półkach ktoś siedzi...

    może jednak znwou, devil, życzeniowo załozyłeś, że jakiś gruby naprawdę sprzedawał/kupował (a nie tylko mielił)?

    gdyby jakiś gruby był (w twoim rozumieniu), cos by było wiadomo:
    http://www.attrader.pl/insajder/
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    devil, jeszcze nie widzisz, jak się skarmia naiwnych podbitkami? - dzis masz kolejny przykład takiej zabawy...

    wykres dzienny jest acyjednoznacznie wymowny.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    być może masz rację, nie wiem tego tak samo jak ty nie możesz być pewny. Tak samo jak ty obserwuję na bieżąco, nie widzę tutaj podstaw do wywalania. Oczywiście znam tylko oczywiste fakty. Uważam że fund zmniejszył udział a być może inny zwiększył.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    już wcześniej ci podałem powody do wywalania:

     Re: Wyniki ABC dat mogą być średnie. 2 kw to wyprzedaże. Autor: ~wykres [78.28.33.*] 2015-08-31 14:48
    owszem, devil - zgadzamy się,iż " jeśli wyniki by były znacznie lepsze, np. znacznie wyższy obrót i wyższy zysk, sytuacja byłaby identyczna"

    a powody, dla których kurs może iść w dół widzę choćby takie:
    - długoletnia niepopularność spółki wśród inwestorów
    - słabe rozumienie obecnej strategii spółki przez rynek oraz jej biznesu
    - zdominowanie spółki przez mci i fundy, gdzie drobni nie mają wpływu (jest tylko czekanie na jakiegoś Godota strategicznego, który odkupi spółke od mci oraz szarpnie kursem)
    - rozczarowanie zachowaniem kursu, gdy po dywidendach nie może powrócić do stanu sprzed odcięcia, a dywidendy nie wyrównują strat na kursie tym, którzy kupili walor pod dywidendę
    - widoczne od dawna nieustanne wywalanie i mielenie walorem oraz brak jakiegokolwiek info po sesjach na mega wolumenie dziennym, co potwierdza obawy o manipulowanie kursem przez wtopione fundy, które nie mają komu sprzedać posiadanych akcji
    - widoczne od dawna nieustanne durnowate podbitki oraz próby rysowania swieczek transakcjami za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych (vide: dzisiejsza podbitka dychą akcji na 3,44)
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wojtas [83.0.196.*]
    Wykres, spójrz na zachowanie Action i AB, wygląda mi to na zbiorowe opuszczanie branży przez fundy. Data spadała wcześniej ale to przez wtopy w Rumunii a potem w Czechach. teraz kiedy restrukturyzacja zaczyna przynosić efekty nie może się odbić bo action zawalił pierwsze półrocze a AB wyhamowało.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    to też racja, abc dostało po tych problemach teraz się oberwało actionowi natomiast ab się bardzo przyzwoicie zachowuje. Moim zdaniem kurs ab jest wysoki, actiona nieco za niski natomiast abc zdecydowanie niedoszacowany. Nie widzę zupełnie powodów do spadku kursu. Szanse na wzrost jak najbardziej...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 11:52 ~wojtas napisał(a):
    > Wykres, spójrz na zachowanie Action i AB, wygląda mi to na zbiorowe opuszczanie branży przez fundy. Data spadała wcześniej ale to przez wtopy w Rumunii a potem w Czechach. teraz kiedy restrukturyzacja zaczyna przynosić efekty nie może się odbić bo action zawalił pierwsze półrocze a AB wyhamowało.

    Być moze masz rację:
    http://stooq.pl/q/h/?s=abc

    ale tu u daty poza sprawami Rumunii i Czech wciąż mi nie pasuje niedomówienie (przemilczenie) ruchów kadrowych w Niemczech.
    Co do restrukturyzacji - mnie nie przekonuje restrukturyzacja w stylu targowiska z zabawkami, mydłem i powidłem.
    No i data jest w tej - dla mnie - trudnej sytuacji, jaką jest garb w postaci MCI łupiącego datę z kasy...

    Czy restrukturyzacja przynosi efekty, o tym przekonam się po wynikach za 3Q, czyli w listopadzie...

    Z rynkiem nie dyskutuje się. A rynek zerowym popytem pokazuje, co mysli o dacie, zaś głupawe zagrywki naiwnego planktonu tylko to utwierdza...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    gdyby tak każdy uważał już byśmy mieli 2,xx ale widać tak nie jest. Zgodzę się z tym że jest mała popularność ale to dotyczy całej branży ponadto action - ulubieniec anali pokazał beznadziejne wyniki. Strategia jest zrozumiała i tutaj sprawa jest dosyć jasna - handlować czym się da byle był dobry zysk - bardzo dobra strategia. Kiedyś na stacji też nie było hotdogów :)
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 12:01 ~devilek napisał(a):
    > gdyby tak każdy uważał już byśmy mieli 2,xx ale widać tak nie jest. Zgodzę się z tym że jest mała popularność ale to dotyczy całej branży ponadto action - ulubieniec anali pokazał beznadziejne wyniki. Strategia jest zrozumiała i tutaj sprawa jest dosyć jasna - handlować czym się da byle był dobry zysk - bardzo dobra strategia. Kiedyś na stacji też nie było hotdogów :)

    to, ze 2,xx jeszcze nie ma, to hyba tylko dlatego, ze posiadacze waloru maja go tak wiele, iż nie mogą wywalić (z braku popytu) wszystkiego, bo kurs zleciałby na 1,xx.

    Moja opinia jest taka (i chyba sporej części rynku też): jsli spólka nie zarabia na core biznesie i nie doskonali sie w tym, a szuka okazji do zarabiania w zabawkach (czy hot dogach), to znaczy, ze albo nie ma pomysłu na siebie, albo branża jest w odwrocie, albo konkurencja napiera bezlitośnie... Albo wszystko razem i jeszcze coś wiecej.

    No i jeszcze żeby nie okazało się, iż jeszcze jakieś truchło z szafy wypadnie (poprzedni prezes odszedł bez słowa i NIE DOSTAŁ ABSOLUTORIUM)
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 12:12 ~wykres napisał(a):
    > Dnia 2015-09-09 o godz. 12:01 ~devilek napisał(a):
    > > gdyby tak każdy uważał już byśmy mieli 2,xx ale widać tak nie jest. Zgodzę się z tym że jest mała popularność ale to dotyczy całej branży ponadto action - ulubieniec anali pokazał beznadziejne wyniki. Strategia jest zrozumiała i tutaj sprawa jest dosyć jasna - handlować czym się da byle był dobry zysk - bardzo dobra strategia. Kiedyś na stacji też nie było hotdogów :)
    >
    > to, ze 2,xx jeszcze nie ma, to hyba tylko dlatego, ze posiadacze waloru maja go tak wiele, iż nie mogą wywalić (z braku popytu) wszystkiego, bo kurs zleciałby na 1,xx.
    >
    > Moja opinia jest taka (i chyba sporej części rynku też): jsli spólka nie zarabia na core biznesie i nie doskonali sie w tym, a szuka okazji do zarabiania w zabawkach (czy hot dogach), to znaczy, ze albo nie ma pomysłu na siebie, albo branża jest w odwrocie, albo konkurencja napiera bezlitośnie... Albo wszystko razem i jeszcze coś wiecej.
    >
    > No i jeszcze żeby nie okazało się, iż jeszcze jakieś truchło z szafy wypadnie (poprzedni prezes odszedł bez słowa i NIE DOSTAŁ ABSOLUTORIUM)

    sorry za błąd literowy - oczywiscie piszemy: chyba
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    co znaczy core biznes w dzisiejszych czasach ? czy handel podzespołami komputerowymi, softem itp to było kiedyś potem doszły rozmaite tematy jak dział foto czy hifi oraz rtv, telefony - tablety następnie agd to jest szukanie dochodowych brandów. Mnie to nie dziwi bo wszędzie są coraz niższe marże. Branża jest rozwojowa, tutaj jestem spokojny ale zyski ciężko zwiększać a tego wszyscy wymagają, innego rozwoju nie widzę jak poszukiwanie nowych linii produktowych.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    no to niech jeszcze otworzą masarnię, browar i oczyszczalnię ścieków...
    problem w tym, ze w rynek idzie komunikat: NIE ZARABIAMY i szukamy okazji...
    Czyli jest cienko. A dodajac do tego wcześniejsze wtopy - spółce brakuje już chyba pomysłu na siebie.
    Zresztą poczytaj, co sam napisałeś zaraz po ogłoszeniu niby nowej "strategii" przez prezeskę.
    Sam to zaskakujaco trafnie podsumowałeś, ze ściema i ogólniki.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~gienio [94.254.198.*]
    "Nie zarabiamy" ? Ty czytać raportów chyba nie potrafisz
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    to czemu rynek tego "zarabiania" nie kupuje"
    czemu od miesiecy nie ma popytu?
    czemu po raporcie i dywidendzie kurs nie może podnieść się?

    czmu jest tak źle, skoro tak dobrze spółka zarabia?
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~gienio [94.254.198.*]
    Po prostu, rynek jest głupawy
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~gienio [94.254.198.*]
    Za to posiadacze akcji widzą te zarabianie i nie dają się nabrać na głupawe zagrywki które nam wszystkim uświadamiasz.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 13:11 ~gienio napisał(a):
    > Za to posiadacze akcji widzą te zarabianie i nie dają się nabrać na głupawe zagrywki które nam wszystkim uświadamiasz.

    Tiaaa...
    I pewnie dlatego wciąż jest dzis to dokładanie z prawej...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~gienio [94.254.198.*]
    No tak , ale sam nam opowiadałeś że to tylko głupawe zagrywki i rysowanie świeczek. No to poczekamy spokojnie na wzrosty
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    ile lat juz czekasz na te wzrosty?
    ile to juz miało wzrosnąć pod dwie dywidendy i pod dobre raporty?...

    i co? i nico...
    wciąż spadki
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    http://at.biznesradar.pl/d5c04664cdec3b73cbcc22a7ad7c589d.png
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    na razie jest wciąż marnie, ale nie tragicznie

    tragicznie byłoby, gdyby ze strony spółki pojawiły się dwa słowa: 
    "emisja" i/lub "split"...

  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    wolumen dziś większy, ale uważam to za ściemę, gdyż chyba ktos (moze obkupiony poniżej 3,1x) uparł się sprzedawać nie niżej jak po 3,30 (co akurat jestem w stanie zrozumieć), więc mieli walorem małymi paczkami, a jak sie trafi chetny z lewej, to mu sprzedaje...
  • Rysowanie czarnych świeczek :))))) Autor: ~janek [84.10.54.*]
    To wszystko wyjaśnia :))))))))))))))))
    Brawo gienek bardzo trafna uwaga :)))))
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    wciąż mielenie po 3,30
    by zwabiać usredniaczy...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Mimo zaklinania rzeczywistości myśleniem życzeniowym - wykres dzienny i rodzaje transakcji oraz wolumeny mówią wszystko...

    Kurs jest bez problemów podtrzymywany przez jakiegoś wywalającego spekulancika szukającego chętnych do nakarmienia... 

    dziś kolejna sesja, gdzie z rana otwarcia ustawiane są wyżej, po czym następuje upychanie papiera...

    Na close znów będzie podbitka pod dalsze sypanie?...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    i wystarczyło 2,3 kilo, by kur zleciał na 3,24...

    a jeszcze niedawno przewalano kilkaset kilo i kurs stał zabetonowany, nie drgając nawet o grosz...

    takie rzeczy tylko w dacie...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    3,24...

    http://at.biznesradar.pl/53944919ebbd0f244ed73ab6049b409c.png

    dziś ta świeczka groźniej wygląda, bo wolumen 3 x większy niż dwie ostatnie razem wzięte...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    sfustrowane grafomarne naganiacze z trzepaka wracają, a kurs spada...
    mci-troll znów ubrany...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 10:03 ~devilek napisał(a):
    > czyżby grubas się wypróżnił ?? były duże obroty i może już go nie ma ?? i co teraz będziemy rosnąć czy stagnacja. Widzę dziury do 3,37 a to znaczy że dopiero na wyższych półkach ktoś siedzi...

    devil, jk interpretujesz dzisiejsza sesję?
    open 3,36... (jedną akcją)
    close 3,24... (2305 akcji)

    no i ten wykres dzienny...
  • nisko, coraz niżej... Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    http://at.biznesradar.pl/860cb210237ac465b38c49ed5ace4219.png
  • Re: nisko, coraz niżej... Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    http://at.biznesradar.pl/3de7cac026e19fa703aa4223969704af.png
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    http://at.biznesradar.pl/f602e8d0c657eec619571f6f3d3b3dad.png
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    http://wiadomosci.stockwatch.pl/7-spolek-skupowanych-we-wrzesniu-przez-fundusze-i-insiderow,akcje,144920?utm_source=sw_forum&utm_medium=announcer&utm_campaign=announcer

    o dacie ani słowa...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Dnia 2015-09-09 o godz. 10:03 ~devilek napisał(a):
    > czyżby grubas się wypróżnił ?? były duże obroty i może już go nie ma ?? i co teraz będziemy rosnąć czy stagnacja. Widzę dziury do 3,37 a to znaczy że dopiero na wyższych półkach ktoś siedzi...

    nie ma rekinów, nie ma szczupaków, nie ma karpi, nie ma nawet leszczy...
    juz chyba tylko plankton został

    wolumen i obroty - zerowe...

    waloru nikt nie chce od dawna, a posiadacze nie mają komu sprzedać, choc cena zeszła znowu do 3,2x...
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~zoo [80.108.10.*]
    a czego sie spodziewasz po spółce której prezes ma tyle wolnego czasu że sobie bloguje, mierna komunikacja spółki z akcjonariuszami, a z drugiej strony chęc wywnętrzniania sie, ja nie do końca to rozumiem a na pewno i zdecydowanie nie popieram.
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    ja to dziwię się raczej cierpliwości tych wtopionych...
    i niewyciąganiu wniosków z wcześniejszych bolesnych lekcji
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.36.*]
    https://www.youtube.com/watch?v=BS6uKBxsGAI   

    http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dane-z-chin-najgorsze-od-15-lat-gielda,7,0,1902855.html
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    dla odmiany jakiegoś dobrego newsa wrzuć :) wiem że to trudniejsze ale moim zdaniem dasz radę :)
    a druga sprawa ile chiny urosły w ostatnie np. 12 miesięcy ??
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.36.*]
    pytasz o chiny? no to czytaj:

    http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dane-z-chin-najgorsze-od-15-lat-gielda,7,0,1902855.html

    a dobry nius?
    Mozesz być pewny, ze jesli tylko cokolwiek zauważę, nawet bladą przesłankę do poważniejszej przesłanki, że warto trzymać datę, to o tym napiszę

    W tej chwili najwyżej moze być coś takiego - jak najszybszy zjazd na 3 zeta i stamtąd techniczne odbicie z formacji podwójnego dna, pod warunkiem, ze nie będzie znowu głupawych podbitek, ale spokojna i stabilna akumulacja, zero nagłych mega wolumenów na groszowej różnicy jak ostatnio oraz ogólna poprawa nastrojów na rynkach, na co jednak nie zapowiada się:

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18811791,episkopat-apeluje-o-krzyz-w-kazdej-klasie.html?lokale=local#BoxNewsLink (super komenty pod artykułem)

    http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2015/opinie/news-ryszard-petru-szydlo-i-kopacz-rozdaja-pieniadze-jakby-znalaz,nId,1884798

    http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/likwidacja-skladek-zus-i-10-proc-podatek-mateusz-szczurek,2162512,4199

    http://www.parkiet.com/artykul/7,1440837-Wielki-rajd-europejskich-akcji-.html

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tak-moze-wygladac-nowy-rzad-pis-szydlo-glinski-kluza/mzhtnf

    To dzisiaj jest szczególnie ważne:

    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18813382,pomysly-pis-topia-banki-na-gieldzie.html#MTstream
  • Re: gdzie jest grubas Autor: ~wykres [78.28.36.*]
    devil, jemu zadaj swe pytania:
    http://onet.tv/i/dowiedzsie/krzysztof-jackowski-wypowiada-sie-na-temat-uchodzcow/qcg332
[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.